top of page

Przegrana juniorek starszych w Małopolsce

W 17. kolejce Centralnej Ligi Juniorek U18 drużyna Górnika Łęczna rywalizowała na wyjeździe z UKS-em 3 Weronica Staszkówka Jelna. Zespół złożony w większości z naszych uczennic uległ małopolskiej drużynie 0:3.

Zielone-czarne w poprzedniej serii gier odniosły efektowne zwycięstwo, pokonując Ślęzę Wrocław aż 5:0. Pojedynek z drużyną ze Staszkówki Jelnej był starciem dwóch ekip aspirujących do awansu do fazy play-off Centralnej Ligi Juniorek U18. Mecz rozpoczął się dużo lepiej dla gospodyń, które w 16. minucie objęły prowadzenie po dobrym uderzeniu Aleksandry Dziób. Reprezentantki Małopolski poszły za ciosem i powiększyły swoją przewagę dzięki trafieniu Weroniki Kaim. Na półmetku rywalizacji miejscowe prowadziły 2:0. Po zmianie stron podopieczne Jacka Tymosiaka dążyły do odwrócenia losów rywalizacji, jednak nie potrafiły sforsować defensywy przeciwniczek. Zespół ze Staszkówki Jelnej był skuteczniejszy, czego efektem była trzecia bramka. W 57. minucie Natalia Duda pokonała Wiktorię Tywoniuk, ustalając rezultat tego spotkania na 3:0.

W następnej kolejce Centralnej Ligi Juniorek U18 piłkarki Górnika Łęczna podejmą KSP Kielce (26 maja, 14:30).

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna U18 - Górnik Łęczna U18 3:0 (2:0)

Górnik: Tywoniuk (SMS) - Garbacz (86' Wróbel) (SMS), Homenda (7' Lipiak) (SMS), Walczak (SMS), Dessauer (SMS) (86' Okoń) (SMS), Krok (SMS), Stachura (SMS), Bogusz (SMS), Wypych (SMS), Nestorowicz, Michaluk (SMS)