top of page

Pucharowy awans Górniczek pod znakiem debiutów

Prawdziwy festiwal strzelecki urządziły sobie piłkarki GKS Górnika Łęczna w meczu 1/8 finału Orlen Pucharu Polski. Zielono-czarne pokonały Victorię Niemcz Osielsko aż 13:0, a ważną rolę w tym starciu odegrały reprezentantki naszej szkoły.


Pojedynek rozgrywany na stadionie w Bydgoszczy miał zdecydowanego faworyta i były nimi zawodniczki Górnika. Gospodynie, które na co dzień występują w III lidze nie potrafiły dotrzymać kroku ekipie z Orlen Ekstraligi. Już w 4. minucie po dwóch trafieniach Klaudii Fabovej na tablicy wyników widniał rezultat 2:0 dla podopiecznych Patryka Błaziaka. Łęcznianki nie zamierzały zwalniać tempa i kontynuowały skuteczną grę, przez co na półmetku rywalizacji prowadziły 6:0. Przed przerwą hat-tricka skompletowała Klaudia Fabova, a po jednej bramce zdobyły nasza absolwentka Milena Kazanowska oraz obecne uczennice SMS-u: Oliwia Stachura i Natalia Nestorowicz.


Po zmianie stron Natalia poszła za ciosem i powiększyła swój dorobek o kolejne cztery trafienia. Golkiperkę rywalek pokonała także kolejna reprezentantka SMS-u Wiktoria Skrzypczak. Ostatecznie wicemistrzynie Polski zwyciężyły 13:0, pieczętując awans do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski. Poza Oliwią Stachurą i Wiktorią Skrzypczak, które znalazły się w wyjściowej "11", swoje debiuty w rozgrywkach pucharowych zaliczyły w tym spotkaniu Alicja Dessauer, Maja Wypych, Julia Michaluk i Jagoda Krok. Wszystkie cztery zawodniczki pojawiły się na placu gry w drugiej połowie. Gratulacje dziewczyny!


Victoria Niemcz Osielsko - GKS Górnik Łęczna 0:13 (0:6)

Bramki: Natalia Nestorowicz x5, Klaudia Fabova x3, Oliwia Stachura, Milena Kazanowska, Marcjanna Zawadzka, Wiktoria Skrzypczak, Roksana Ratajczyk


Górnik: Macała (60' Zagozdon) - Zawadzka, Smaza, Kazanowska, Skrzypczak (SMS) (75' Krok) (SMS), Stachura (SMS) (65' Wypych) (SMS), Kłoda, Świderska (46' Dessauer) (SMS), Fabova, Ratajczyk, Nestorowicz (SMS) (75' Michaluk) (SMS)




Comments


bottom of page