top of page

Remis drugiej drużyny w Werbkowicach, bramka Szymona Małyski

Rezultatem 3:3 zakończyło się spotkanie 3. kolejki IV ligi lubelskiej, w którym rezerwy Górnika Łęczna mierzyły się na wyjeździe z Kryształem Werbkowice. Jedną z bramek dla zielono-czarnych zdobył uczeń naszej szkoły Szymon Małyska.


W podstawowej "11" drugiej drużyny Górnika na spotkanie w Werbkowicach znalazło się aż ośmiu reprezentantów łęczyńskiego SMS-u. Podopieczni Michała Kowalczyka od początku ruszyli na przeciwników, co przyniosło bramkowy efekt. Już po 20 minutach rywalizacji przyjezdni prowadzili 2:0 dzięki trafieniom Damiana Gąski i przedstawiciela naszej szkoły Szymona Małyski. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze przed przerwą, doprowadzając do remisu. Dlatego też na półmetku rywalizacji mieliśmy rezultat 2:2. Po zmianie stron trwała zacięta walka. W 65. minucie zielono-czarni objęli prowadzenie dzięki trafieniu Jakuba Kwiatkowskiego. Wydawało się, że łęcznianie utrzymają korzystny rezultat do ostatniego gwizdka, jednak w doliczonym czasie gry Mikołaja Kiliszka pokonał Stanisław Rybka, ustalając wynik spotkania na 3:3. Po trzech seriach gier rezerwy Górnika Łęczna mają na swoim koncie cztery punkty. Warty podkreślenia jest fakt, że w każdym z trzech pierwszych meczów rezerw w sezonie 2023/2024 na listę strzelców wpisywali się reprezentanci łęczyńskiego SMS-u.


W następnej kolejce IV ligi lubelskiej druga drużyna Górnika Łęczna podejmie Opolanina Opole Lubelskie (26 sierpnia, 15:00).


Kryształ Werbkowice - Górnik II Łęczna 3:3 (2:2)

Bramki dla Górnika: Damian Gąska, Szymon Małyska, Jakub Kwiatkowski


Górnik: Kiliszek (SMS) - Bronowicki (SMS) (68' Dylewski) (SMS), Sienicki (SMS), Pastusiak (SMS) (78' Skotarczak) (SMS), Mołodecki, Kwiatkowski, Wronka (SMS) (55' Kudła) (SMS), Małyska (SMS) (68' Wachowicz) (SMS), Gąska, Steszuk (SMS) (78' Błaziak) (SMS), Żabiński (SMS)Comments


bottom of page