top of page

Strefa kibica na mecz z Pogonią

Górnik Łęczna powalczy we wtorek 28 lutego o historyczny awans do półfinału Fortuna Pucharu Polski. Klub we współpracy z Gminą Łęczna oraz łęczyńskim Starostwem Powiatowym zaprasza do wspólnego kibicowania zielono-czarnym.


Strefa kibica odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej, gdzie wszyscy chętni obejrzą na dużym ekranie mecz ćwierćfinałowy Fortuna Pucharu Polski, w którym Górnik Łęczna zmierzy się z Pogonią Siedlce. Wejście na obiekt będzie możliwe od godziny 17:00 od strony boiska Orlik, a kibice otrzymają do dyspozycji leżaki oraz trybuny hali. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych fanach, dla których zostaną przygotowane boiska do gry w piłkę nożną. W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek adepci futbolu będą mogli rozwinąć swoje umiejętności pod okiem trenerów Akademii Górnika Łęczna. Nagrody w konkursach dla kibiców zapewni sponsor strategiczny klubu Lubelski Węgiel Bogdanka SA.


- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny, wspólnie z Burmistrzem oraz Starostą Łęczyńskim, udało nam się zorganizować dla wszystkich naszych kibiców możliwość wspólnego oglądania tego meczu. Zainteresowanie tym spotkaniem wśród naszych kibiców jest spore. Po raz trzeci nasi piłkarze stoją przed historyczną dla klubu szansą na awans do półfinału rozgrywek o Puchar Polski. Niestety na żywo na stadionie w Siedlcach możliwości obejrzenia tego meczu będzie miała niewielka liczba naszych kibiców. Nasza strefa kibica będzie otwarta już od godziny 17:00. Zapraszam całą lokalną społeczność oraz pracowników Bogdanki do kibicowania naszej drużynie w tym meczu - powiedział klubowym mediom Górnika Łęczna prezes klubu Piotr Sadczuk.


Dotychczas najlepszym rezultatem Górnika w rywalizacji o Puchar Polski był ćwierćfinał osiągany w sezonach 2000/2001 i 2021/2022. Wtedy zielono-czarni musieli uznać wyższość Górnika Zabrze oraz Legii Warszawa. W trwających rozgrywkach zawodnicy łęczyńskiego zespołu wyrównali ten wynik, a o promocję do półfinału powalczą w Siedlcach z tamtejszą Pogonią. Zespół prowadzony przez Marka Saganowskiego zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w II-ligowej tabeli. W ostatni weekend siedlecka drużyna pokonała Garbarnię Kraków 3:0, oddalając się od strefy spadkowej. Łęcznianie przystąpią do starcia w Siedlcach z nowym szkoleniowcem. Na ławce trenerskiej Górnika po raz pierwszy zasiądzie Ireneusz Mamrot, który w ostatni weekend zastąpił na tym stanowisku Marcina Prasoła. Początek spotkania we wtorek 28 lutego o godzinie 17:30.Comentários


bottom of page