top of page

Wyjazdowe zwycięstwo juniorów starszych ze Stalą

W 7. kolejce Ligi Makroregionalnej U19 drużyna juniorów starszych Górnika Łęczna złożona w większości z uczniów naszej szkoły pokonała na wyjeździe Stal Rzeszów 4:2 po bramkach Oskara Dysia, Michała Szałachowskiego, Jakuba Luchowskiego i Oskara Orełko.

Zielono-czarni pojechali na Podkarpacie zmotywowani po wygranej 4:0 z Koroną Kielce odniesionej w poprzedniej kolejce. Spotkanie ze Stalą rozpoczęło się lepiej dla drużyny gospodarzy, która objęła prowadzenie dzięki bramce Filipa Nilipińskiego. Odpowiedź Górnika była bardzo szybka. W ciągu trzech minut golkipera Stali pokonali Oskar Dyś oraz Michał Szałachowski, przez co na półmetku rywalizacji podopieczni Karola Wiecha prowadzili 2:1. Miejscowi wyrównali stan rywalizacji na początku drugiej połowy, jednak ostatnie słowo należało do łęczyńskiej ekipy. Na listę strzelców wpisali się Jakub Luchowski i Olaf Orełko, a spotkanie zakończyło się wygraną Górnika 4:2. To była pierwsza wyjazdowa wygrana zielono-czarnych w Lidze Makroregionalnej U19. Po tym triumfie łęcznianie awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli.

W następnej kolejce Ligi Makroregionalnej U19 piłkarze Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Karpatami Krosno (23 kwietnia, 12:00).

Stal Rzeszów U19 - Górnik Łęczna U19 2:4 (1:2)

Bramki dla Górnika: Oskar Dyś, Michał Szałachowski, Jakub Luchowski, Olaf Orełko

Górnik: Kiliszek (SMS) - A. Gęca (SMS), S. Gęca (SMS), Szczerba (SMS), Dyś (SMS), Garbacz (SMS) (55' Jawidzyk) (SMS), Dotsenko (75' Gonder) (SMS), Marotto (SMS) (86' Mroszczyk) (SMS), Szałachowski (46' Luchowski) (SMS), Kudła (SMS) (74' Orełko) (SMS), Bronowicki (SMS) (46' Smorga) (SMS)