top of page

Występ reprezentantów SMS-u w sparingu z Avią

Po nieudanej inauguracji rozgrywek ligowych piłkarze Górnika Łęczna rozegrali we wtorek mecz kontrolny z III-ligową Avią Świdnik, który zakończył się remisem 2:2. Na boisku pojawili się uczniowie naszej szkoły: Dawid Tkacz, Michał Wachowicz oraz Michał Steszuk.

W zeszły piątek Górnicy ulegli w Niepołomicach Sandecji Nowy Sącz 0:3. Sparing z niżej notowaną Avią rozpoczął się lepiej dla podopiecznych Marcina Prasoła, którzy w końcówce pierwszej połowy objęli prowadzenie po trafieniu Miłosza Kozaka. Zespół ze Świdnika odpowiedział już po przerwie dwoma bramkami. Najpierw Tomasza Woźniaka z rzutu karnego pokonał Wojciech Białek, a chwilę później piłkę w siatce Górnika umieścił Arkadiusz Górka. W końcówce sędzia podyktował "jedenastkę" dla łęcznian, którą na gola zamienił Łukasz Grzeszczyk, ustalając wynik spotkania na 2:2.

Dawid Tkacz znalazł się w wyjściowym składzie Górnika na ten mecz. W 73. minucie zmienił go Michał Steszuk. Pół godziny od sztabu szkoleniowego otrzymał Michał Wachowicz. Przypomnijmy, że w dniach 15-17 lutego Michał będzie przebywał w Siedlcach na konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski U16.

W najbliższą sobotę zielono-czarni rozegrają pierwszy mecz w rundzie wiosennej na własnym stadionie, gdzie zmierzą się ze Stalą Rzeszów (18 lutego, 15:00).

Górnik Łęczna - Avia Świdnik 2:2 (1:0)

Bramki dla Górnika: Miłosz Kozak, Łukasz Grzeszczyk (z rzutu karnego)

Górnik: Gostomski (46' Woźniak) - Dziwniel (65' Kocyła), de Amo (60' Turek), Cisse, Zbozień (60' Wachowicz) (SMS) - Krykun (46' Szramowski), Lykhovydko (46' Szramowski), Kozak (46' Grzeszczyk), Lewkot (46' Kryeziu), Tkacz (SMS) (73' Steszuk) (SMS) - Podliński (46' Sobol)