top of page

Dania pokonana, Polki awansowały na mistrzostwa Europy!

W ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy U17 reprezentantki Polski pokonały Danię 3:0, pieczętując awans na majowy turniej finałowy. Jedną z bramek dla Biało-Czerwonych zdobyła nasza uczennica Julia Ostrowska.

Po dwóch spotkaniach turnieju eliminacyjnego Polki były blisko awansu. Podopieczne Marcina Kasprowicza pokonały Macedonię Północną (9:0) oraz Szkocję (5:1) i w związku z tymi rezultatami do wywalczenia promocji na szwedzki czempionat wystarczył im punkt wywalczony w pojedynku z Dunkami. Natomiast Biało-Czerwone z reprezentantką SMS-u Leną Marczak na boisku nie zamierzały grać zachowawczo. Jeszcze w pierwszej połowie Oliwia Związek zaskoczyła defensywę rywalek, a po jej uderzeniu nasze reprezentantki objęły prowadzenie. W końcówce meczu Polki potwierdziły swoją dobrą dyspozycję. W 84. minucie drugiego gola zdobyła nasza uczennica Julia Ostrowska, która została wprowadzona w tym starciu z ławki rezerwowych. W doliczonym czasie gry rezultat spotkania na 3:0 ustaliła Małgorzata Rogus. Tym samym Biało-Czerwone wywalczyły awans na drugi turniej finałowy mistrzostw Europy U17 z rzędu. Gratulacje!

Dania U17 - Polska U17 0:3 (0:1)

Bramki dla Polski: Oliwia Związek, Julia Ostrowska, Małgorzata Rogus

Polska: Woźniak - Łapińska, Witkowska, Piekarska (81' Pągowska), Flis, Zielińska (81' Kuśmierczyk), Witek (88' Rogus), Araśniewicz, Marczak (SMS) (81' Krakowiak), Wyrwas, Związek (70' Ostrowska) (SMS)