top of page

Efektowna wygrana juniorek młodszych

W 9. kolejce Centralnej Ligi Juniorek U16 zawodniczki Górnika Łęczna pokonały Resovię Rzeszów 4:1. Wygraną zielono-czarnym zapewniły bramki naszych uczennic: hat-trick Wiktorii Skrzypczak oraz trafienie Karoliny Półtorak.

Starcie Górnika z Resovią było pojedynkiem drużyn aspirujących do zajęcia miejsca w czołowej dwójce tabeli grupy D Centralnej Ligi Juniorek U16, które gwarantuje udział w fazie finałowej tych elitarnych rozgrywek. Zielono-czarne od początku mocniej zaatakowały i już w 9. minucie objęły prowadzenie po dobrym wykończeniu Wiktorii Skrzypczak. W 30. minucie ta sama zawodniczka, która niedawno zanotowała debiut w Orlen Ekstralidze, powiększyła przewagę zielono-czarnych. Tuż przed przerwą Górniczki zdobyły trzeciego gola wskutek uderzenia Karoliny Półtorak i na półmetku prowadziły 3:0.

Na początku drugiej połowy drogę do bramki gospodyń znalazła Beata Pietrzyk, jednak to było wszystko, na co defensorki Górnika pozwoliły rywalkom. W 58. minucie Wiktoria Skrzypczak wpisała się na listę strzelców po raz trzeci i ustaliła wynik tego meczu na 4:1 dla Górnika. Dzięki tej wygranej podopieczne Mai Osińskiej wyprzedziły Resovię w ligowej tabeli i awansowały na trzecie miejsce w zestawieniu grupy D Centralnej Ligi Juniorek U16.

W następnej kolejce Centralnej Ligi Juniorek U16 piłkarki Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Akademią Piłkarską Beniaminek Krosno (7 kwietnia, 14:00).

Górnik Łęczna - Resovia Rzeszów 4:1 (3:0)

Bramki dla Górnika: Wiktoria Skrzypczak x3, Karolina Półtorak

Górnik: Szymanek (SMS) - Gunia (SMS), Półtorak (SMS), Cielebąk (73' Pietrzak) (SMS), Zieja (SMS), Kawiak, Smyk (SMS) (76' Opoka) (SMS), Lewicka (SMS) (65' Sołoducha), Raczyńska (SMS), Skrzypczak (SMS), Denis (SMS) (59' Paradowska) (SMS)