top of page

Gol Dawida Tkacza w meczu z Podbeskidziem

W 30. kolejce Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:3. Jedną z bramek dla zielono-czarnych zdobył uczeń naszej szkoły Dawid Tkacz. Ogromne gratulacje!


Starcie pomiędzy Górnikiem a Podbeskidziem toczyło się w bardzo szybkim tempie. Pomimo niesprzyjającej aury i ulewnego deszczu obie ekipy prezentowały ofensywną grę, co przełożyło się na bramki. "Górale" trzykrotnie wychodzili na prowadzenie w tym meczu, jednak nie potrafili wywieźć z Łęcznej zwycięstwa. Do punktu wywalczonego przez zielono-czarnych niemałą cegiełkę dołożył reprezentant łęczyńskiego SMS-u Dawid Tkacz. Przedstawiciel naszej szkoły zmienił w przerwie Patryka Pierzaka, a w 67. minucie przy wyniku 3:2 dla Podbeskidzia wykorzystał błąd golkipera przeciwników i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Dla Dawida to było piąte ligowe trafienie w trwających rozgrywkach.


W następnej kolejce piłkarze Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe ze Skrą Częstochowa (12 maja, 18:00).


Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:3 (1:2)

Bramki dla Górnika: Patryk Pierzak, Egzon Kryeziu, Dawid Tkacz


Górnik: Gostomski - Zbozień, Cisse (49' Biernat), De Amo, Dziwniel, Kozak, Pawlik (46' Lewkot), Pierzak (46' Tkacz) (SMS), Kryeziu, Krykun, Podliński (90+6' Turek)Comments


bottom of page