top of page

Gol Julii Piętakiewicz w meczu reprezentacji

W swoim drugim starciu podczas turnieju towarzyskiego w Portugalii kobieca reprezentacja Polski do lat 19 odniosła efektowne zwycięstwo, pokonując Walię aż 10:2. Jedną z bramek dla naszej kadry zdobyła uczennica SMS-u Julia Piętakiewicz.

Podopieczne Katarzyny Barlewicz nie najlepiej rozpoczęły zawody w Portugalii, ponieważ w pierwszym spotkaniu musiały uznać wyższość Islandii, przegrywając 2:4. Starcie z Walijkami było okazją do zaprezentowania lepszej formy. Zmotywowane Biało-Czerwone zdominowały przeciwniczki i już do przerwy prowadziły 4:0. Po zmianie stron nasze reprezentantki kontynuowały strzeleckie popisy, ostatecznie triumfując 10:2. Cztery razy drogę do walijskiej bramki znalazła Magdalena Sobal. Hat-tricka zanotowała Patrycja Kozarzewska. Jeden z goli był trafieniem samobójczym, a jedną bramkę dołożyła Julia Jędrzejewska. Wynik meczu ustaliła przedstawicielka naszej szkoły Julia Piętakiewicz, która pojawiła się na boisku w 70. minucie, a w doliczonym czasie gry umieściła piłkę w siatce. Inna uczennica SMS-u Milena Kazanowska również rozpoczęła mecz na ławce rezerwowych i otrzymała od selekcjonerki pół godziny.

W ostatnim meczu podczas turnieju towarzyskiego reprezentantki Polski zmierzą się z Portugalią (21 lutego, 18:00).

Polska U19 - Walia U19 10:2 (4:0)

Bramki dla reprezentacji Polski: Magdalena Sobal x4, Patrycja Kozarzewska x3, Julia Jędrzejewska, Julia Piętakiewicz, gol samobójczy

Polska: Seweryn - Bałdyga, Onoszko (50' Cygan), Kolis (60' Kazanowska) (SMS), Jendrzejczyk (60' Skupień), Katowicz, Domin (60' Tarnawska), Sarapata (60' Gąsiorek), Jędrzejewska, Kozarzewska (46' Sobal), Duchnowska (70' Piętakiewicz) (SMS)