top of page

Gole zmienników przesądziły o wygranej rezerw

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej IV ligi lubelskiej druga drużyna Górnika Łęczna wygrała ze Stalą Poniatowa 2:0 po bramkach naszych uczniów: Michała Błaziaka i Michała Wachowicza.

Przed tym meczem zielono-czarnych i drużynę z Poniatowej dzieliły zaledwie trzy punkty w ligowej tabeli, dlatego bezpośredni pojedynek był bardzo istotny. W pierwszej połowie to Stal miała najlepszą okazję do zdobycia premierowej bramki, jednak Hubert Poleszak nie wykorzystał rzutu karnego. Po zmianie stron długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy, a losy spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce. W 80. minucie Michał Błaziak wykorzystał dogranie Michała Wachowicza i pokonał golkipera rywali. Kilka minut później to Michał Wachowicz oddał skuteczne uderzenie na bramkę Stali, ustalając rezultat tego na spotkania na 2:0. Wygrana nad ekipą z Poniatowej była szóstą wygraną rezerw Górnika w trwających rozgrywkach.

Jak inauguracyjny mecz rundy wiosennej podsumował trener Michał Kowalczyk? - Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, mieliśmy optyczną przewagę, ale mało z tego wynikało. Tuż przed przerwą drużyna gości otrzymała rzut karny. Zawodnik Stali przestrzelił w tej sytuacji i myślę, że to był ważny moment tego spotkania. W drugiej połowie po naszej stronie należy podkreślić bardzo jakościowe zmiany. Każdy z siedmiu wprowadzonych zawodników wniósł naprawdę wiele, a dwóch zmienników (Michał Błaziak i Michał Wachowicz) wpisało się na listę strzelców. Sądzę, że cały zespół zasługuje na duże słowa uznania. Na pewno zależało nam na tym, by dobrze zacząć rundę wiosenną i odnieść zwycięstwo. Rywalizowaliśmy z sąsiadem w ligowej tabeli, a walka o utrzymanie wciąż trwa. Dzięki tej wygranej odskoczyliśmy Stali, dlatego tym bardziej się cieszymy - mówi szkoleniowiec drugiej drużyny Górnika.

W następnej kolejce rezerwy Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Huraganem Międzyrzec Podlaski (23 marca, 15:00).

Górnik II Łęczna - Stal Poniatowa 2:0 (0:0)

Bramki dla Górnika: Michał Błaziak, Michał Wachowicz

Górnik: Olszak (SMS) - Bronowicki (SMS), Mołodecki, Dyś (SMS), S. Gęca (SMS), Pastusiak (SMS) (70' Błaziak) (SMS), Małyska (SMS) (65' Wachowicz) (SMS), Marotto (SMS) (55' Bajus) (SMS), Szałachowski (75' A. Gęca), Koza (SMS) (55' Kudła) (SMS), Skotarczak (SMS) (65' Gębicki) (SMS)