top of page

Grzegorz Bronowicki dołączył do kadry trenerskiej SMS-u!

Z ogromną radością informujemy, że Grzegorz Bronowicki zasilił kadrę szkoleniową naszej szkoły. Legenda Górnika Łęczna i czternastokrotny reprezentant Polski będzie pracował z drugą drużyną Górnika oraz z zespołem do lat 17.


Największą część bogatej kariery zawodniczej Grzegorza Bronowickiego stanowi gra dla Górnika Łęczna. Poza reprezentowaniem zielono-czarnych barw obrońca występował na poziomie Ekstraklasy w Legii Warszawa, z którą wywalczył mistrzostwo Polski oraz w Ruchu Chorzów. Ponadto nowy trener łęczyńskiego SMS-u przez dwa sezony był zawodnikiem Crvenej Zvezdy Belgrad.


Poza karierą klubową Grzegorz Bronowicki może się poszczycić także grą w reprezentacji Polski, w której zanotował 14 występów. Te przypadły na czas eliminacji do mistrzostw Europy 2008. Dzięki bardzo solidnej dyspozycji kadra prowadzona ówcześnie przez Leo Beenhakkera wywalczyła historyczny awans na turniej, a do historii przeszedł dwumecz z Portugalią. Bogate doświadczenie Grzegorza Bronowickiego zarówno w piłce klubowej, jak i reprezentacyjnej na pewno pomoże mu w pracy z młodzieżą i przyczyni się do rozwoju uczniów naszej szkoły.


fot. Łączy nas piłkaComments


bottom of page