top of page

Górniczki wróciły z Małopolski bez punktów

Aż siedem bramek padło w meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorek U18 pomiędzy Football Success Academy Kraków a Górnikiem Łęczna. Ostatecznie to małopolska drużyna wyszła z tego starcia zwycięsko, triumfując 4:3.

Zespół juniorek starszych Górnika Łęczna rozpoczął rundę wiosenną od porażek z KKS Czarnymi Sosnowiec (1:4) i Śląskiem Wrocław (0:2). Dlatego pojedynek z FSA Kraków, a więc ekipą plasującą się w dolnej połowie tabeli, był okazją do wywalczenia kompletu punktów. Łęcznianki dobrze rozpoczęły ten pojedynek i w 18. minucie objęły prowadzenie po trafieniu Natalii Drożyńskiej. Gospodynie bardzo dobrze zareagowały na stratę bramki. Najpierw wyrównującego gola zdobyła Natalia Zabagło, a jeszcze przed przerwą Wiktorię Tywoniuk pokonała Roksana Woźniak. Po pierwszej części krakowianki prowadziły 2:1. W drugiej części miejscowe nie zamierzały się zatrzymywać i po dwóch golach Emilii Sabudy zbudowały wyraźną przewagę, doprowadzając do rezultatu 4:1. W końcówce Julia Michaluk zdobyła dwie bramki, jednak zielono-czarnym zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu. Łęcznianki przegrały to spotkanie 3:4, ponosząc trzecią porażkę w rundzie wiosennej.

W następnej kolejce Centralnej Ligi Juniorek U18 zawodniczki Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Resovią Rzeszów (14 kwietnia, 20:00).

Football Success Academy Kraków - Górnik Łęczna 4:3 (2:1)

Bramki dla Górnika: Julia Michaluk x2, Natalia Drożyńska

Górnik: Tywoniuk (SMS) - Paradowska (SMS) (46' Garbacz), Walczak (SMS), Homenda, Drożyńska (SMS), Krok (SMS), Stachura (SMS), Wypych (SMS), Dessauer (SMS), Bogusz (SMS), Michaluk (SMS)