top of page

Górnik przegrał z Wisłą, kolejny występ Kacpra Żabińskiego

Na zakończenie ligowej rywalizacji piłkarze Górnika Łęczna przegrali u siebie z Wisłą Kraków 0:3. W 87. minucie na boisku pojawił się uczeń naszej szkoły Kacper Żabiński, dla którego to był drugi mecz w pierwszym zespole Górnika.

Zawodnicy "Białej Gwiazdy" przystąpili niezwykle zmotywowani do starcia w Łęcznej. Podopieczni Radosława Sobolewskiego wciąż mieli szanse na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Krakowianie otworzyli wynik już w 14. minucie po precyzyjnym uderzeniu Michała Żyry. Kwadrans później przewagę przyjezdnych powiększył Dawid Szot i na półmetku rywalizacji Wisła prowadziła 2:0. Po zmianie stron zielono-czarni mieli swoje okazje, żeby zdobyć bramkę kontaktową, lecz brakowało im skuteczności. Ostatnie słowo należało do reprezentantów Małopolski. W 86. minucie Mateusz Młyński pokonał Macieja Gostomskiego, ustalając wynik tego meczu na 3:0. Podopieczni Ireneusza Mamrota zakończyli sezon 2022/2023 na dwunastym miejscu w tabeli Fortuna 1. Ligi z dorobkiem 40 punktów. Natomiast krakowska drużyna powalczy w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

W meczu z Wisłą swój drugi występ w pierwszej drużynie Górnika zanotował Kacper Żabiński. Nasz reprezentant wszedł na boisko w 87. minucie, zmieniając Karola Podlińskiego. Poza kadrą meczową znalazł się Dawid Tkacz, który w ostatnim starciu z Chrobrym Głogów doznał kontuzji kolana. Ten uraz wykluczył "Tkania" z udziału w czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 18. Życzymy Dawidowi szybkiego powrotu do zdrowia!

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0:3 (0:2)

Górnik: Gostomski - Zbozień, De Amo, Biernat, Dziwniel (87' Turek), Kozak, Kryeziu, Gąska (76' Lykhovydko), Pierzak (62' Szramowski), Krykun (87' Bednarczyk), Podliński (87' Żabiński) (SMS)