top of page

Górnik wywalczył punkt w Głogowie, występ Dawida Tkacza

W 33. kolejce Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna podzielił się punktami z Chrobrym Głogów, remisując na Dolnym Śląsku 1:1. Kolejny występ na zapleczu PKO Ekstraklasy zanotował Dawid Tkacz, zmieniając w końcówce Damiana Gąskę.

Spotkanie w Głogowie było dla zielono-czarnych okazją do rewanżu za porażkę 0:2 z Chrobrym poniesioną w rundzie jesiennej. W pierwszej części żadna z drużyn nie potrafiła umieścić piłki w siatce, przez co na półmetku rywalizacji mieliśmy bezbramkowy remis. Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla głogowian. Gospodarze otrzymali rzut karny, który został zamieniony na bramkę przez Kamila Wojtyrę. Podopieczni Ireneusza Mamrota dążyli do odrobienia strat i dopięli swego w 67. minucie. Karol Podliński odnalazł się w szesnastce przeciwników, ustalając wynik tego meczu na 1:1. W kadrze meczowej Górnika na starcie z Chrobrym znalazło się dwóch uczniów łęczyńskiego SMS-u: Dawid Tkacz oraz Kacper Żabiński. "Tkanio" wszedł na boisko w 85. minucie, zastępując na placu gry Damiana Gąskę. Natomiast Kacper Żabiński spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie Wisłę Kraków (3 czerwca, 17:30).

Chrobry Głogów - Górnik Łęczna 1:1 (0:0)

Bramka dla Górnika: Karol Podliński

Górnik: Woźniak - Zbozień, De Amo, Biernat, Turek, Kozak, Kryeziu, Gąska (85' Tkacz) (SMS), Pierzak (60' Lewkot), Krykun, Podliński