top of page

Juniorzy starsi nie sprostali Koronie

W 13. kolejce Ligi Makroregionalnej U19 zawodnicy Górnika Łęczna rywalizowali na wyjeździe z Koroną Kielce. Zielono-czarni ulegli przeciwnikom 0:1 i przedłużyli serię ligowych porażek do czterech meczów.


W ostatnich dwóch seriach gier łęcznianie mierzyli się z czołowymi zespołami ligi, a więc Sandecją Nowy Sącz i Hutnikiem Kraków. Oba mecze zakończyły się minimalnymi porażkami 0:1. Do pojedynku z Koroną zielono-czarni przsytępowali z chęcią przełamania złej passy i wywalczenia trzech punktów. Kielecko-łęczyńska konfrontacja była wyrównana, a o jej losach zadecydowała sytuacja z 73. minuty. Wtedy Adrian Bolek pokonał golkipera zielono-czarnych, ustalając wynik na 1:0 dla Korony. Dzięki temu triumfowi kielczanie wyprzedzili Górników w tabeli. Dla podopiecznych Karola Wiecha, którzy aktualnie plasują się na siódmym miejscu w ośmiozespołowej stawce, to była czwarta ligowa porażka z rzędu.


Na zakończenie rywalizacji w Lidze Makroregionalnej U19 zawodnicy Górnika Łęczna zagrają u siebie ze Stalą Rzeszów (4 czerwca, 12:00).


Korona Kielce U19 - Górnik Łęczna U19 1:0 (0:0)


Górnik: S. Pracz (SMS) - Zduńczyk (SMS), S. Gęca (SMS), Szczerba (SMS), Dyś (SMS), Garbacz (SMS), Jawidzyk (SMS), Dotsenko, Radko (SMS), Kotarski (SMS) (46' Mroszczyk) (SMS), Smorga (SMS) (85' Sawka) (SMS)Comments


bottom of page