top of page

Juniorzy starsi ulegli Karpatom

Tylko jedna bramka padła w meczu 4. kolejki Ligi Makroregionalnej U19 pomiędzy Górnikiem Łęczna a Karpatami Krosno. Lepszą skuteczność w tym pojedynku zaprezentowali zawodnicy podkarpackiego zespołu i to oni zwyciężyli 1:0.

Kadra zielono-czarnych na mecz w Krośnie była złożona w całości z uczniów łęczyńskiego SMS-u. Po dwóch porażkach z rzędu Górnicy chcieli zdobyć punkty w Krośnie i od początku próbowali zaskoczyć rywali, jednak bezskutecznie. Gospodarze także tworzyli sobie okazje, ale brakowało im wykończenia, przez co pierwsza połowa zakończyła się rezultatem bezbramkowym. Kluczowa dla losów spotkania była sytuacja z 73. minuty. Wtedy Paweł Liput oddał strzał na bramkę Górnika, po którym Mikołaj Kiliszek musiał wyciągać piłkę z siatki. Podopieczni Karola Wiecha nie byli w stanie doprowadzić do remisu i ostatecznie to zespół z Krosna wygrał 1:0.

W następnej kolejce Ligi Makroregionalnej U19 piłkarze Górnika Łęczna podejmą GKS Nowiny (28 marca, 13:00).

Karpaty Krosno U19 - Górnik Łęczna U19 1:0 (0:0)

Górnik: Kiliszek (SMS) - E. Stadnicki (SMS) (59' Zduńczyk) (SMS), Dylewski (SMS), Jasiński (SMS), Słomka (SMS) (86' Zalewski) (SMS), Białasz (SMS) (65' Małecki) (SMS), Charczuk (SMS), Wachowicz (SMS), Gnap (SMS) (83' Radko) (SMS), Głowacz (SMS) (74' Grabarz) (SMS), Babisz (SMS) (80' O. Stadnicki) (SMS)