top of page

Kadra U17 z Leną Marczak i Julią Ostrowską blisko awansu na mistrzostwa Europy

W drugim spotkaniu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy do lat 17 reprezentacja Polski pokonała Szkocję 5:1. Swój udział w tym sukcesie miały uczennice łęczyńskiego SMS-u: Lena Marczak i Julia Ostrowska.


Na inaugurację eliminacji podopieczne Marcina Kasprowicza zaprezentowały kapitalną grę i pokonały reprezentację Macedonii Północnej aż 9:0. Ze sporym animuszem Biało-Czerwone rozpoczęły także mecz ze Szkotkami. Polki dosyć szybko przejęły inicjatywę i w 27. minucie prowadziły już 2:0 po dwóch trafieniach Oliwii Łapińskiej. Szkocka drużyna zdobyła bramkę kontaktową, ale jeszcze przed przerwą nasze zawodniczki odbudowały przewagę dzięki skutecznemu wykończeniu akcji Weroniki Araśniewicz i po pierwszej połowie prowadziły 3:1. W drugiej części reprezentantki Polski nie zamierzały się zatrzymywać. Dwie bramki Oliwii Związek zapewniły Biało-Czerwonym wygraną 5:1. Warto podkreślić, że w składzie Polek na ten mecz znalazły się uczennice naszej szkoły: Lena Marczak, która rozegrała całe spotkanie i Julia Ostrowska, która spędziła na placu gry 75 minut. Po triumfie nad Szkotkami do awansu na mistrzostwa Europy podopiecznym Marcina Kasprowicza wystarczy remis w ostatnim spotkaniu z reprezentacją Danii.


Na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego kobieca reprezentacja Polski do lat 17 zmierzy się z Danią (19 marca, 14:00).


Polska U17 - Szkocja U17 5:1 (3:1)

Bramki dla Polski: Oliwia Łapińska x2, Oliwia Związek x2, Weronika Araśniewicz


Polska: Woźniak - Zielińska (83' Skrzypczyk), Witkowska, Łapińska, Piekarska, Ostrowska (SMS) (75' Wyrwas), Araśniewicz, Witek (90+1' Krakowiak), Flis, Marczak (SMS), Związek (90+1' Gniduła)


fot. Łączy nas piłka kobiecaComentarios


bottom of page