top of page

Kobieca kadra U19 bez awansu na mistrzostwa Europy

Kobieca reprezentacja Polski do lat 19 z naszymi uczennicami w składzie nie wywalczyła awansu na turniej finałowy mistrzostw Europy. Polki wygrały dwa z trzech meczów eliminacyjnych i zakończyły rywalizację na drugim miejscu za reprezentacją Holandii, a przed Finkami i Bośniaczkami.


Po inauguracyjnym zwycięstwie 1:0 nad reprezentacją Finlandii Biało-Czerwone mierzyły się z Holenderkami, a więc faworytkami całego turnieju eliminacyjnego. Drużyna "Oranje" w pierwszym meczu pokonała Bośnię i Hercegowinę aż 10:0 i w starciu z Polkami chciała potwierdzić swoją dobrą dyspozycję. Już w 11. minucie faworytki objęły prowadzenie po samobójczym trafieniu Mai Kuleczki. W końcówce pierwszej połowy Holenderki powiększyły przewagę dzięki uderzeniu Bo Tess van Egmond, a kwadrans przed końcem wynik na 3:0 ustaliła Danique Tolhoek. W wyjściowej "11" Polek na ten mecz znalazły się dwie uczennice SMS-u: Jagoda Cyraniak, która rozegrała 90 minut oraz Julia Piętakiewicz, która zanotowała 58 minut na placu gry. W takim samym wymiarze czasowym jak Julia zaprezentowała się była reprezentantka SMS-u, a obecnie zawodniczka FC Barcelony Emilia Szymczak. Natomiast Sandra Urbańczyk spędziła cały mecz na ławce rezerwowych.


Holandia U19 - Polska U19 3:0 (2:0)


Polska: Seweryn - Cyraniak (SMS), Jędrzejewska, Bałdyga, Kuleczka, Szewczyk, Jędrzejewska (86' Guzik), Szymczak (58' Grzywińska), Gąsiorek (74' Jendrzejczyk), Piksa, Piętakiewicz (SMS) (58' Bogucka), Półrolniczak (74' Gutowska)


====================================================================


Na zakończenie turnieju Biało-Czerwone rywalizowały z gospodyniami zawodów, reprezentantkami Bośni i Hercegowiny. Podopieczne Katarzyny Barlewicz chciały powetować sobie porażkę w spotkaniu z Holenderkami i od początku mocniej zaatakowały. Ofensywna gra przyniosła efekt w 18. minucie, gdy drogę do bośniackiej bramki znalazła Paulina Piksa. Później ta sama zawodniczka zanotowała asystę przy golu Julii Gutowskiej. Natomiast w 43. minucie na listę strzelczyń wpisała się reprezentantka naszej szkoły Julia Piętakiewicz. Po zmianie stron Polki nie zamierzały zwalniać tempa. Gol Wiktorii Kuprowskiej oraz kolejne trafienia Pauliny Piksy i Julii Gutowskiej zagwarantowały naszej reprezentacji zwycięstwo 6:0. Poza Julią Piętakiewicz w składzie Biało-Czerwonych na ten mecz znalazła się Jagoda Cyraniak. Obie uczennice SMS-u rozegrały po 45 minut. Z kolei Sandra Urbańczyk spędziła cały mecz na ławce rezerwowych.


Bośnia i Hercegowina U19 - Polska U19 0:6 (0:3)

Bramki dla Polski: Paulina Piksa x2, Julia Gutowska x2, Julia Piętakiewicz, Wiktoria Kuprowska


Polska: Seweryn - Cyraniak (SMS) (46' Kuprowska), Bałdyga, Kuleczka (61' Szkwarek), Szewczyk, Gąsiorek (46' Guzik), Półrolniczak (61' Lewicka), Jędrzejewska, Piksa, Piętakiewicz (SMS) (46' Bogucka), Gutowska


fot. Łączy nas piłka kobieca

Comentarios


bottom of page