top of page

Konkurs ekologiczny z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole

Przedstawiciele łęczyńskiego SMS-u wzięli udział w konkursie ekologicznym pt. "Mój Eko-Świat". Najlepszy wynik spośród reprezentantów naszej szkoły uzyskał Michał Błaziak z klasy III. Gratulujemy!


Konkurs został zorganizowany 18 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi, a jego celem było kształtowanie odpowiednich postaw wobec środowiska naturalnego. Na starcie stanęło 42 uczniów naszej szkoły oraz 34 przedstawicieli Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. Pytania dotyczyły kwestii ekologicznych i ochrony środowiska. Nie zabrakło tematów dotyczących efektu cieplarnianego, degradacji gleby, segregacji śmieci oraz odnawialnych źródeł energii.


Uczniowie odpowiadali na pytania online za pomocą platformy Classroom przy użyciu swoich telefonów komórkowych. Średni wynik testu wyniósł 17 na 26 punktów. Najlepszy rezultat spośród naszych reprezentantów uzyskał Michał Błaziak, który zdobył 23 "oczka". Drugie miejsce zajął Michał Steszuk, a na trzeciej pozycji uplasowała się Julia Ilczuk. Poza tą trójką wyróżnienia uzyskali Dorian Bronowicki oraz Michał Sienicki. Podczas finału konkursu triumfatorzy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację Akademia Sportu Górnika Łęczna i firmę LW Bogdanka.


Wyniki konkursu "Mój Eko-Świat" (uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna):

  1. Michał Błaziak (klasa III) - 23/26

  2. Michał Steszuk (klasa II) - 22/26 (czas wykonania testu: 7 minut)

  3. Julia Ilczuk (klasa II) - 22/26 (czas wykonania testu: 11 minut)

Wyróżnienia:

Dorian Bronowicki (klasa III) - 21/26 Michał Sienicki (klasa II) - 21/26Comentarios


bottom of page