top of page

Korona za mocna dla zielono-czarnych

W 2. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U15 zawodnicy Górnika Łęczna mierzyli się z Koroną Kielce. Ekipa oparta na uczniach naszej szkoły uległa przeciwnikom z województwa świętokrzyskiego 0:3.

Na inaugurację rywalizacji w prestiżowych rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów zawodnicy Górnika Łęczna pokonali Garbarnię Kraków 1:0. W meczu z Koroną podopieczni trenera Kacpra Dudusia chcieli wywalczyć kolejny komplet punktów, jednak to kielczanie szybko przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie już w 3. minucie spotkania. Później zielono-czarni dążyli do zdobycia wyrównującej bramki, jednak ich starania nie przyniosły efektu i na półmetku rywalizacji to gospodarze prowadzili 1:0. Po zmianie stron kielecka drużyna wyprowadziła dwa kolejne ciosy. W odstępie dwóch minut zawodnicy Korony dwukrotnie pokonali stojącego między słupkami Górnika Kubę Wilka. Później miejscowi kontrolowali grę, ostatecznie triumfując 3:0. Dla "Górników" to była pierwsza ligowa porażka w sezonie 2023/2024.

W następnej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U15 Górnik Łęczna podejmie Cracovię Kraków (16 marca, 11:00).

KKP Korona Kielce U15 - Górnik Łęczna U15 3:0 (1:0)

Górnik: Wilk (SMS) (60' Kłos) - Piotrowski, Stępniak (SMS) (41' B. Sagan) (SMS), Waszczuk (55' Pastwa) (SMS), Kamieniecki (SMS) (41' Idzikowski) (SMS), Kondraszuk, Porczyński, Kołodziejczak (60' Stachorzecki) (SMS), Puzio (SMS) (51' Józefowski) (SMS), Rabaniuk (SMS), (60' Kossyk) (SMS), Samonek (SMS)