top of page

Końcówka przesądziła o triumfie juniorów młodszych

W 3. kolejce wiosennej rywalizacji w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych zespół U17 Górnika Łęczna oparty na uczniach naszej szkoły pokonał Hetmana Zamość 4:2. Dla zielono-czarnych to była druga ligowa wygrana tej wiosny.

W dwóch pierwszych ligowych potyczkach drużyna prowadzona przez trenera Daniela Onyszkę zdobyła cztery punkty, wygrywając 4:1 z Chełmianką Chełm i remisując bezbramkowo z Wisłą Grupa Azoty Puławy. Pojedynek z Hetmanem nie mógł rozpocząć się lepiej dla łęczyńskiej ekipy. Już w 9. minucie Ryszard Kornacki znalazł lukę w defensywie rywali i otworzył wynik. W końcówce pierwszej połowy przewagę gospodarzy powiększył Alan Duma, przez co na półmetku rywalizacji zielono-czarni prowadzili 2:0. Przyjezdni nie zamierzali odpuszczać, a po zmianie stron dosyć szybko odrobili straty i dzięki trafieniom Myrona Vistovskyiego oraz Krystiana Różyckiego wyrównali stan rywalizacji. Losy tego meczu rozstrzygnęły się w końcówce. Najpierw w 81. minucie drogę do bramki Hetmana znalazł Filip Pałkowski, a w doliczonym czasie gry czwartego gola dla zielono-czarnych zdobył Wiktor Denka, ustalając wynik meczu na 4:2.

W następnej kolejce Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych zawodnicy Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Lewartem Lubartów (13 kwietnia, 14:00).

Górnik Łęczna U17 - Hetman Zamość U17 4:2 (2:0)

Bramki dla Górnika: Ryszard Kornacki, Alan Duma, Filip Pałkowski, Wiktor Denka

Górnik: Abramczyk (SMS) - Dąber (SMS), Gąsławski (SMS), Dyguś (SMS) (68' Niezabitowski) (SMS), Kornacki (SMS) (68' Saczuk) (SMS), Izdebski (SMS) (46' Denka), Kałużny (SMS) (60' Pałkowski) (SMS), Maziarka (SMS) (60' Wasilewski) (SMS), Groszek (SMS), Kalinowski (SMS) (85' Kozar), Duma (SMS) (46' Piotrowski) (SMS)