top of page

Ligowy debiut Wiktorii Skrzypczak w starciu z mistrzyniami Polski

W 14. kolejce Orlen Ekstraligi zawodniczki GKS Górnika Łęczna uległy GKS-owi Katowice 0:4. W starciu z katowiczankami swój debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotowała nasza uczennica Wiktoria Skrzypczak.


Katowicka drużyna, która w trwających rozgrywkach broni tytułu mistrzowskiego stanęła na drodze zielono-czarnych, które chciały zrehabilitować się za przegraną poniesioną w ostatniej serii gier w starciu ze Śląskiem Wrocław (1:3). Od pierwszego gwizdka podopieczne Patryka Błaziaka grały uważnie i konsekwentnie, jednak brakowało im konkretnych okazji do objęcia prowadzenia, przez co na półmetku mieliśmy rezultat 0:0. Kluczowe dla losów tego spotkania było ostatnie pół godziny rywalizacji. Ekipa z Górnego Śląska przejęły inicjatywę, co przełożyło się na zdobycie czterech bramek. Sandrę Urbańczyk pokonały Amela Bińkowska, Klaudia Słowińska, Aleksandra Nieciąg i Klaudia Maciążka, zapewniając katowiczankom komplet punktów. Poza Sandrą Urbańczyk w wyjściowej "11" zielono-czarnych na ten mecz znalazły się inne reprezentantki naszej szkoły: Jagoda Cyraniak i Julia Piętakiewicz. W drugiej połowie na boisku pojawiły się Natalia Nestorowicz i Wiktoria Skrzypczak. Dla Wiktorii to był z pewnością ważny moment, ponieważ w pojedynku z GKS-em zanotowała swój ligowy debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gratulacje!


W następnej kolejce Orlen Ekstraligi piłkarki GKS Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z KKS Czarnymi Sosnowiec (23 marca, 15:00).


GKS Górnik Łęczna - GKS Katowice 0:4 (0:0)


Górnik: Urbańczyk (SMS) - Cyraniak (SMS), Kazanowska, Zawadzka, Skupień, Fabova, Dereń (56' Posiewka) (80' Skrzypczak) (SMS), Rapacka, Hałatek (66' Drąg), Kłoda, Piętakiewicz (SMS) (66' Nestorowicz) (SMS)
Comments


bottom of page