top of page

Nasze uczennice blisko awansu na mistrzostwa Europy

W swoim drugim meczu podczas turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy U17 Biało-Czerwone wygrały z Rumunkami 2:1. W podstawowym składzie naszej reprezentacji na to spotkanie znalazły się cztery uczennice SMS-u: Jagoda Cyraniak, Emilia Szymczak, Inez Sikora oraz Ania Gliszczyńska.


Reprezentantki Rumunii, które są gospodyniami turnieju, rozpoczęły rywalizację od wygranej z Czeszkami (1:0). W pojedynku z Polkami jako pierwsze znalazły drogę do siatki, a po trafieniu Ioany Stancu schodziły na przerwę, prowadząc 1:0. W drugiej połowie nasze zawodniczki rzuciły się do odrabiania strat i dopięły swego. Najpierw do remisu doprowadziła Magdalena Półrolniczak, wykorzystując rzut karny. W końcówce Wiktoria Kurpowska pokonała rumuńską bramkarkę i ustaliła rezultat spotkania na 2:1. Dzięki temu zwycięstwu Biało-Czerwone wykonały duży krok w kierunku awansu do turnieju finałowego Mistrzostw Europy U17.


Kapitanem naszej reprezentacji w tym spotkaniu, podobnie jak w pierwszym meczu z Estonią była Jagoda Cyraniak. Reprezentantka naszej szkoły rozegrała 90 minut z opaską kapitańską na ramieniu. Poza nią 90 minut na boisku spędziła także Emilia Szymczak. W podstawowej "11" na ten mecz wyszły również Inez Sikora oraz zdobywczyni dwóch bramek w starciu z Estonkami Ania Gliszczyńska. Inez została zmieniona w 46. minucie przez Gabrielę Lewicką, natomiast Ania została zastąpiona w 83. minucie przez Zofię Dubiel. Na ławce rezerwowych całe spotkanie spędziła Sandra Urbańczyk.


W ostatnim spotkaniu turnieju eliminacyjnego Biało-Czerwone zmierzą się z Czeszkami (14 marca, 15:00). Do wywalczenia awansu podopiecznym Marcina Kasprowicza wystarczy remis w tym starciu.


Rumunia U17 - Polska U17 1:2 (1:0)

Bramki dla Polek: Magdalena Półrolniczak, Wiktoria Kurpowska


Polska U17: Woźniak - Cyraniak (SMS), Piekarska, Kiełczewska, Guzik (46' Kurpowska), Sikora (SMS) (46' Lewicka), Szymczak (SMS), Półrolniczak (90' Sroka), Jagodzińska (72' Gutowska), Gliszczyńska (SMS) (83' Dubiel), Grzywińska댓글


bottom of page