top of page

Reprezentantki SMS-u awansowały na mistrzostwa Europy!

W ostatnim spotkaniu turnieju eliminacyjnego kobieca kadra do lat 17 zremisowała z Czechami i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego. Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożyły uczennice naszej szkoły: Sandra Urbańczyk, Inez Sikora, Ania Gliszczyńska, Jagoda Cyraniak oraz Emilia Szymczak. Gratulacje!

Spotkanie decydujące o awansie zaczęło się bardzo dobrze dla Biało-Czerwonych, ponieważ w 27. minucie po skutecznym uderzeniu Roksany Jagodzińskiej nasze reprezentantki prowadziły 1:0. Jeszcze przed przerwą Czeszki wróciły do gry i wyrównały stan rywalizacji. Na półmetku rywalizacji było 1:1, a remis dawał bezpośredni awans Polkom. W drugiej połowie nasze południowe sąsiadki poszły za ciosem i w 81. minucie mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce dla Denisy Rancovej objęły prowadzenie. Podopieczne Marcina Kasprowicza nie zamierzały spuszczać głów i do samego końca walczyły o odrobienie strat. To przyniosło efekt w szóstej minucie doliczonego czasu gry, gdy czeską bramkarkę pokonała Wiktoria Kuprowska, ustalając wynik na 2:2. Polki zakończyły rywalizację w eliminacjach ze zdobyczą 7 punktów, co zapewniło im promocję na majowy turniej finałowy, który zostanie rozegrany w Estonii.

Polska U17 - Czechy U17 2:2 (1:1)

Bramki dla Polek: Roksana Jagodzińska, Wiktoria Kuprowska

Polska: Woźniak - Cyraniak (SMS), Szkwarek, Kiełczewska, Lewicka (89' Sikora) (SMS), Guzik (64' Kuprowska), Szymczak (SMS), Dubiel, Jagodzińska (64' Gutowska), Gliszczyńska (SMS) (81' Półrolniczak), Grzywińska