top of page

Pewna wygrana z Polonią, cenne minuty dla zawodników SMS-u

Piłkarze Górnika Łęczna rozegrali swój pierwszy sparing podczas obozu w Opalenicy i odnieśli bezdyskusyjne zwycięstwo, pokonując Polonię Środa Wielkopolska aż 7:1.

Środowe spotkanie składało się z czterech trzydziestominutowych kwart. Zespół z Wielkopolski nie miał zbyt wiele do powiedzenia w starciu z łęczyńską ekipą. Przedstawiciel Fortuna 1. Ligi długo utrzymywał się przy piłce, dominując niżej notowanych rywali. Po dwie bramki dla zwycięzców zdobyli Hubert Sobol, Łukasz Grzeszczyk i Karol Podliński, a raz na listę strzelców wpisał się Miłosz Kozak.

W meczu z Polonią szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymali czterej uczniowie naszej szkoły, którzy pojechali do Opalenicy razem z pierwszą drużyną. Całą trzecią kwartę rozegrał Michał Wachowicz, a przed rozpoczęciem czwartej odsłony został zmieniony przez Michała Steszuka. W ostatniej "ćwiartce" bramki Górnika strzegł Mikołaj Kiliszek, zachowując czyste konto. Najwięcej czasu na boisku spędził Dawid Tkacz. Przedstawiciel klasy III SMS, który w środę obchodził swoje 18. urodziny, rozegrał dwie pierwsze kwarty. Młodzieżowy reprezentant Polski miał okazję, żeby uczcić golem wejście w dorosłość, jednak po jego uderzeniu dobrą interwencją popisał się golkiper Polonii. W tym szczególnym dniu Dawidowi życzymy zdrowia oraz niegasnącej radości z gry, aby realizował swoje cele i spełniał piłkarskie oraz pozapiłkarskie marzenia.

W następnym sparingu Górnik Łęczna zmierzy się z Chojniczanką Chojnice (28 stycznia).

Górnik Łęczna - Polonia Środa Wielkopolska 7:1

Bramki dla Górnika: Hubert Sobol x2, Łukasz Grzeszczyk x2, Karol Podliński x2, Miłosz Kozak

Górnik: Woźniak (91' Kiliszek) (SMS) - Dziwniel (61' Turek), Cisse (61' Biernat), de Amo (61' Gulczyński), Kwiatkowski (61' Zbozień), Krykun (61' Czelej), Lewkot (61' Pierzak), Kryeziu (61' Lykhovydko), Kozak (61' Wachowicz) (SMS) (91' Steszuk) (SMS), Tkacz (SMS) (61' Grzeszczyk), Sobol (61' Podliński)