top of page

Polki nie dały szans Szwedkom, asysta Inez Sikory

W swoim ostatnim meczu podczas mistrzostw Europy U17 reprezentantki Polski rozbiły Szwedki, triumfując 6:0. Asystę przy jednej z bramek dla Biało-Czerwonych zanotowała nasza uczennica Inez Sikora, a poza nią w składzie Polek znalazły się Jagoda Cyraniak i Emilia Szymczak.

Przed tym spotkaniem ani Polki ani Szwedki nie miały już szans na awans do strefy medalowej mistrzostw Europy U17 rozgrywanych w Estonii. W dwóch pierwszych kolejkach obie ekipy przegrały swoje mecze z reprezentacjami Anglii oraz Francji. Pomimo tego podopieczne Marcina Kasprowicza przystąpiły niezwykle zmotywowane do pojedynku ze Skandynawkami. Już w 19. minucie Biało-Czerwone objęły prowadzenie za sprawą Zuzanny Grzywińskiej. Tuż przed przerwą Inez Sikora posłała świetne podanie do Roksany Jagodzińskiej, która pokonała szwedzką bramkarkę. W drugiej połowie Polki kontynuowały skuteczną oraz efektowną grę. Kolejne dwa gole zdobyła Zuzanna Grzywińska, kompletując hat-tricka. Na listę strzelców wpisały się także Zuzanna Witek, a także Iga Witkowska, przez co nasze reprezentantki zakończyły turniej efektowną wygraną 6:0.

Kapitanem polskiej drużyny była uczennica łęczyńskiego SMS-u Jagoda Cyraniak, która rozegrała cały mecz. W wyjściowej "11" znalazły się również inne przedstawicielki naszej szkoły. Emilia Szymczak spędziła na boisku 90 minut, a Inez Sikora, która zanotowała asystę, została zmieniona w 71. minucie przez Gabrielę Lewicką. Sandra Urbańczyk spędziła całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Polska U17 - Szwecja U17 6:0 (2:0)

Bramki dla Polek: Zuzanna Grzywińska x3, Roksana Jagodzińska, Zuzanna Witek, Iga Witkowska

Polska: Woźniak - Cyraniak (SMS), Kiełczewska, Witkowska, Guzik (87' Kuprowska), Araśniewicz, Sikora (SMS) (71' Lewicka), Witek (87' Półrolniczak), Szymczak (SMS), Grzywińska, Jagodzińska (77' Gutowska)