top of page

Przegrana Górniczek w Katowicach

W hitowym meczu 15. kolejki Orlen Ekstraligi GKS Katowice pokonał GKS Górnik Łęczna 4:0. W spotkaniu czołowych polskich zespołów wzięły udział przedstawicielki naszej szkoły.

Podopieczne Roberta Makarewicza z pewnością inaczej sobie wyobrażały pojedynek na szczycie Ekstraligi. Katowiczanki szybko zbudowały wyraźną przewagę i na półmetku rywalizacji prowadziły 3:0. Łęcznianki próbowały odwrócić losy rywalizacji, jednak nie potrafiły sforsować defensywy rywalek. W końcówce Nikola Brzęczek po raz czwarty pokonała Annę Palińską i ustaliła wynik spotkania na 4:0. Jeśli chodzi o występ reprezentantek SMS-u, to w podstawowej "11" wicemistrzyń Polski znalazła się Milena Kazanowska, która była na boisku przez 90 minut oraz Emilia Szymczak, która została zmieniona w przerwie. Całą drugą połowę rozegrała Inez Sikora, a w 67. minucie na placu gry pojawiła się Julia Piętakiewicz. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędziły Sandra Urbańczyk oraz Anna Gliszczyńska.

W następnej kolejce zawodniczki GKS Górnika Łęczna zmierzą się z Pogonią Szczecin (26 marca, 13:00).

GKS Katowice - GKS Górnik Łęczna 4:0 (3:0)

Górnik: Palińska - Skupień (39' Fabova), Bużan (67' Litwiniec), Kazanowska (SMS), Głąb, Zając (46' Sikora) (SMS), Szymczak (SMS) (46' Dereń), Kaczor, Rapacka (67' Piętakiewicz) (SMS), Lefeld, Miłek