top of page

Przełamanie Górniczek, gol Jagody Cyraniak

W 19. kolejce Orlen Ekstraligi zawodniczki GKS Górnika Łęczna pokonały KKPK Medyk POLOMarket Konin 2:0. Jedną z bramek dla wicemistrzyń Polski zdobyła nasza tegoroczna absolwentka Jagoda Cyraniak.

Podopieczne Patryka Błaziaka przystępowały do starcia z Medykiem po serii sześciu ligowych meczów bez zwycięstwa. Dlatego też pojedynek z ekipą z Konina, która przed tym spotkaniem plasowała się w strefie spadkowej, był świetną okazją do zdobycia kompletu punktów. Zielono-czarne od początku mocniej zaatakowały, spychając przeciwniczki do głębokiej defensywy. Łęcznianki dosyć długo nie mogły sforsować defensywy rywalek, ale dopięły swego w 30. minucie, gdy Jagoda Cyraniak oddała mocny strzał z dystansu, pokonując golkiperkę Medyka. Na półmetku spotkania gospodynie prowadziły 1:0. Po zmianie stron Górniczki dążyły do powiększenia przewagi. W 74. minucie Marcjanna Zawadzka umieściła piłkę w bramce koninianek, ustalając wynik tego meczu na 2:0. Zielono-czarne wywalczyły cenne punkty, a swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożyły reprezentantki naszej szkoły. Poza Jagodą Cyraniak w podstawowej "11" znalazły się Sandra Urbańczyk oraz Julia Piętakiewicz. W drugiej połowie na placu gry pojawiły się także Inez Sikora i Natalia Nestorowicz.

W następnej kolejce Orlen Ekstraligi piłkarki GKS Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Pogonią Dekpol Tczew (11 maja, 14:00).

GKS Górnik Łęczna - KKPK Medyk POLOMarket Konin 2:0 (1:0)

Bramki: Jagoda Cyraniak, Marcjanna Zawadzka

Górnik: Urbańczyk (SMS) - Skupień (82' Nestorowicz) (SMS), Kazanowska, Smaza, Zawadzka, Ratajczyk, Hałatek, Rapacka (70' Sikora) (SMS), Cyraniak (SMS), Kłoda, Piętakiewicz (SMS) (60' Fabova)