top of page

Punkt zielono-czarnych w Lidze Makroregionalnej

W zaległym spotkaniu 2. kolejki Ligi Makroregionalnej U19 Górnik Łęczna zremisował na wyjeździe z Motorem Lublin 2:2. Zielono-czarni przegrywali już 0:2, jednak odrobili straty dzięki bramkom uczniów SMS-u: Diego Marotto i Jakuba Luchowskiego.


Podopieczni Karola Wiecha nie najlepiej rozpoczęli to spotkanie. Lubelska drużyna wykorzystała nie najlepszą postawę przeciwników i dosyć szybko objęła prowadzenie 2:0. Później zielono-czarni ruszyli do odrabiania strat. Jeszcze w pierwszej połowie gola kontaktowego zdobył Diego Marotto. Już po przerwie drogę do bramki Motoru znalazł Jakub Luchowski, doprowadzając do rezultatu 2:2. Łęczyński zespół w większości złożony z uczniów naszej szkoły dążył do wyprowadzenia decydującego ciosu, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.


Jak starcie z Motorem podsumował trener Górnika Karol Wiech? - To był trudny mecz dla obu drużyn, ponieważ w ostatni weekend obie ekipy mierzyły się z trudnymi przeciwnikami. Dosyć apatycznie weszliśmy w to spotkanie, co poskutkowało prostymi błędami we własnym polu karnym i bramkami dla rywali. Dopiero od 20. minuty zaczęliśmy grać tak, jak rozmawialiśmy w szatni i dlatego odrobiliśmy straty. Nastawienie mentalne oparte na ataku oraz utrzymywaniu się przy piłce, a także połączenie działań techniczno-taktycznych przyczyniło się do tego, że w 55. minucie doprowadziliśmy do remisu. Później mieliśmy jeszcze sporo niewykorzystanych sytuacji. Podsumowując, poza początkiem meczu, to były naprawdę dobre zawody w naszym wykonaniu - ocenia szkoleniowiec zielono-czarnych.


Już w najbliższy weekend łęcznianie zmierzą się w wyjazdowym starciu z Hutnikiem Kraków, który po czterech kolejkach otwiera tabelę grupy D Ligi Makroregionalnej U19. - Przed meczem z Hutnikiem na pewno zregenerujemy się pod względem motorycznym. Uważam, że spotkanie pełne dramaturgii rozgrywane w środku tygodnia, takie, w którym musieliśmy gonić wynik, wpłynie pozytywnie na drużynę. Nasz najbliższy przeciwnik, tak jak każdy w tej lidze będzie dobrze przygotowany fizycznie i taktycznie. Liczę na odpowiednie działania zespołu w ataku i w obronie, które cały czas doskonalimy. W każdym kolejnym meczu udaje nam się zdobyć jedną bramkę więcej. Niestety tracimy podobną liczbę goli, ale tworzymy sobie znacznie więcej sytuacji. Sądzę, że czeka nas otwarte spotkanie. Po tym wywalczonym remisie z Motorem uważam, że pod względem mentalnym jesteśmy gotowi na to, by powalczyć z liderującym Hutnikiem, zagrać dobre zawody i zdobyć punkty na wyjeździe - wieńczy trener juniorów starszych Karol Wiech.


W następnym meczu Ligi Makroregionalnej piłkarze Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Hutnikiem Kraków (2 kwietnia, 14:30).


Motor Lublin U19 - Górnik Łęczna U19 2:2 (2:1)

Bramki dla Górnika: Diego Marotto, Jakub Luchowski


Górnik: Kiliszek (SMS) - A. Gęca (SMS), S. Gęca (SMS), Szczerba (SMS), Dyś (SMS), Garbacz (SMS), Marotto (SMS) (73' Gonder) (SMS), Dotsenko (46' Jawidzyk) (SMS), Luchowski (SMS) (70' Orełko) (SMS), Zakharczuk (SMS) (60' Smorga) (SMS), Żabiński (SMS) (46' Rabczewski) (SMS)

Comments


bottom of page