top of page

Remis Górniczek, czyste konto Sandry Urbańczyk

W 15. kolejce Orlen Ekstraligi zawodniczki GKS Górnika Łęczna zremisowały bezbramkowo z KKS Czarnymi Antrans Sosnowiec. W wyjściowym składzie wicemistrzyń Polski na to spotkanie znalazły się trzy uczennice SMS-u: Sandra Urbańczyk, Jagoda Cyraniak oraz Julia Piętakiewicz.

Zarówno dla zielono-czarnych, jak i drużyny z Sosnowca ten pojedynek miał bardzo duże znaczenie. Komplet punktów wywalczony w tym meczu przybliżyłby zwyciężczynie do podium ligowej tabeli. Przez 90 minut zawodniczki obu zespołów dążyły do zdobycia decydującej bramki, jednak ostatecznie żadna z tych prób nie zakończyła się powodzeniem, co poskutkowało bezbramkowym remisem i podziałem punktów. Czyste konto w tym starciu zanotowała nasza uczennica Sandra Urbańczyk. Cały mecz rozegrała Jagoda Cyraniak, a 75 minut zanotowała Julia Piętakiewicz. Właśnie w 75. minucie spotkania na placu gry pojawiły się dwie kolejne uczennice SMS-u: Natalia Nestorowicz, która zmieniła Julię Piętakiewicz oraz Julia Ostrowska, która zastąpiła Oliwię Rapacką. Ponadto w kadrze meczowej znalazła się inna reprezentantka naszej szkoły Wiktoria Skrzypczak.

W następnej kolejce Orlen Ekstraligi zawodniczki GKS Górnika Łęczna podejmą KKP Stomilanki Olsztyn (14 kwietnia, 12:00).

KKS Czarni Antrans Sosnowiec - GKS Górnik Łęczna 0:0

Górnik: Urbańczyk (SMS) - Zawadzka, Kłoda, Kazanowska, Skupień, Cyraniak (SMS), Hałatek, Dereń (65' Posiewka), Rapacka (75' Ostrowska) (SMS), Fabova, Piętakiewicz (SMS) (75' Nestorowicz) (SMS)