top of page

Reprezentacyjne szlify Mileny i Julii

W pierwszym meczu podczas turnieju towarzyskiego w Portugalii reprezentacja Polski U19 przegrała z Islandią 2:4. W wyjściowym składzie kadry narodowej znalazły się nasze uczennice: Milena Kazanowska i Julia Piętakiewicz.

Środowe spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla reprezentantek Islandii, które już po 12 minutach prowadziły 2:0. Polki zdobyły bramkę kontaktową, jednak jeszcze przed przerwą rywalki dołożyły trzecie trafienie i schodziły na przerwę przy wyniku 3:1. Po zmianie stron podopieczne Katarzyny Barlewicz złapały kontakt z przeciwniczkami dzięki bramce samobójczej, jednak nie potrafiły doprowadzić do remisu. Islandki były skuteczniejsze, po raz czwarty umieściły piłkę w siatce i ostatecznie zwyciężyły 4:2.

Mecz z Islandią w wyjściowej jedenastce młodzieżowej reprezentacji Polski rozpoczęły przedstawicielki łęczyńskiego SMS-u: Milena Kazanowska i Julia Piętakiewicz. Obie zostały zmienione w przerwie przez Oliwię Bałdygę i Martynę Duchnowską. Od pierwszej minuty wystąpiła także inna zawodniczka GKS-u Górnika Łęczna Katja Skupień.

W następnym spotkaniu portugalskiego turnieju reprezentacja Polski zmierzy się z Walią (18 lutego, 15:00).

Polska U19 - Islandia U19 2:4 (1:3)

Bramki dla reprezentacji Polski: Magdalena Sobal, gol samobójczy

Polska: Michlewicz - Cygan, Domin, Kazanowska (46' Bałdyga), Katowicz, Tarnawska (46' Onoszko), Kozarzewska (60' Sarapata), Gąsiorek (60' Jędrzejewska), Skupień (60' Jendrzejczyk), Sobal, Piętakiewicz (46' Duchnowska)