top of page

Rezerwy Górniczek blisko awansu do II ligi

W meczu grupy IV III ligi kobiet piłkarki rezerw GKS Górnika Łęczna wygrały z drugą drużyną Resovii 5:2. Na listę strzelczyń wpisały się reprezentantki SMS-u: tegoroczna maturzystka Emilia Świderska oraz uczennica klasy Ia Oliwia Stachura.

Już w pierwszej połowie starcia rozgrywanego w stolicy Podkarpacia podopieczne Patryka Błaziaka potwierdziły swoją dominację. Strzelanie rozpoczęły przedstawicielki naszej szkoły: Emilia Świderska oraz Oliwia Stachura. Trzecią bramkę dołożyła Weronika Kiepura i na półmetku rywalizacji zielono-czarne prowadziły 3:0. Po przerwie Górniczki kontrolowały grę, pewnie zmierzając do wygranej. Ostatecznie łęcznianki triumfowały 5:2, notując czternaste ligowe zwycięstwo w trwających rozgrywkach. Trzy kolejki przed końcem sezonu druga drużyna GKS Górnika Łęczna plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli z przewagą pięciu punktów nad MOSiR-em Lubartów.

W następnej kolejce rezerwy GKS Górnika Łęczna podejmą Izolator Boguchwała (28 maja, 18:00).

Resovia II Rzeszów - GKS Górnik II Łęczna 2:5 (0:3)

Bramki dla Górnika: Emilia Świderska x2, Oliwia Stachura, Weronika Kiepura, Anna Adamska

Górnik: Zagozdon (60' Jarguz) (SMS) - Drożyńska (SMS) (70' Latała), Stachura (SMS) (55' Adamska), Warchałowska, Kiepura, Świderska (SMS), Szerszeń, Korszeń (70' Sikora), Omelianowicz (SMS) (55' Ołtuszyk), Dębińska (70' Karczewska) (SMS), Piętakiewicz (SMS) (70' Szczepanik) (SMS)