top of page

Rezerwy przypieczętowały utrzymanie w IV lidze

W 7. kolejce grupy spadkowej hummel IV ligi druga drużyna Górnika Łęczna wygrała z Błękitnymi Obsza 5:1. O losach tego spotkania przesądzili reprezentanci SMS-u. Michał Wachowicz zapisał na swoim koncie dwie bramki, a Kacper Brzyski i Diego Marotto dołożyli po jednym trafieniu. Piątego gola dla Górników zdobył Mateusz Golba.

W pierwszych sześciu spotkaniach podczas rywalizacji w grupie spadkowej zespół z Obszy nie zdobył choćby punktu. Dlatego to ekipa prowadzona przez Daniela Ruska była zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Zielono-czarni szybko potwierdzili to na boisku i już w 7. minucie objęli prowadzenie po bramce Kacpra Brzyskiego. Kwadrans później golkipera Błękitnych pokonał Michał Wachowicz, przez co Górnicy schodzili na przerwę przy wyniku 2:0. Po zmianie stron gospodarze wypunktowali braki rywali, a drogę do bramki gości znaleźli Michał Wachowicz, Diego Marotto oraz Mateusz Golba. Ekipa z powiatu biłgorajskiego zdobyła honorowego gola w końcówce i ostatecznie łęcznianie triumfowali 5:1. Dzięki tej wygranej trzy kolejki przed końcem sezonu rezerwy Górnika Łęczna zapewniły sobie utrzymanie w hummel IV lidze.

W następnej kolejce hummel IV ligi druga drużyna Górnika Łęczna zagra na wyjeździe ze Spartą Rejowiec Fabryczny (3 czerwca, 17:00).

Górnik II Łęczna - Błękitni Obsza 5:1 (2:0)

Bramki dla Górnika: Michał Wachowicz x2, Kacper Brzyski, Diego Marotto, Mateusz Golba

Górnik: Kiliszek (SMS) (75' Niewiadomski) (SMS) - Pendel (SMS), Mołodecki, Kudła (SMS) (65' Luchowski) (SMS), Bronowicki (SMS), Brzyski (SMS) (45' Khasanov), Wachowicz (SMS) (65' Marotto) (SMS), Szramowski, Steszuk (SMS), Kocyła, Golba