top of page

Rezerwy Górnika w półfinale Pucharu Polski LZPN!

W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim druga drużyna Górnika Łęczna oparta na naszych uczniach rywalizowała z III-ligową Świdniczanką Świdnik. Zielono-czarni wygrali to spotkanie 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Michał Szałachowski.

Podopieczni trenera Michała Kowalczyka nie byli faworytami tego spotkania. Drużyna rywalizująca na co dzień w IV lidze nie zamierzała jednak odpuszczać i od początku postawiła się wyżej notowanym przeciwnikom. Obie ekipy miały swoje okazje do otworzenia wyniku, lecz to łęcznianie byli skuteczniejsi. W końcówce pierwszej połowy Michał Szałachowski zaskoczył golkipera przyjezdnych strzałem z ostrego kąta, po którym zielono-czarni objęli prowadzenie. Po czterdziestu pięciu minutach rywalizacji łęcznianie mieli jednobramkową zaliczkę (1:0). W przerwie szkoleniowiec Świdniczanki przeprowadził aż sześć zmian, które miały odwrócić losy tego pojedynku. Po zmianie stron III-ligowa drużyna przejęła inicjatywę, natomiast nie potrafiła sforsować defensywy zielono-czarnych. Górnicy utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka i triumfowali 1:0, zapewniając sobie awans do półfinału Pucharu Polski LZPN.

Poza rezerwami Górnika Łęczna awans do najlepszej czwórki rozgrywek pucharowych wywalczyły Avia Świdnik, LKS Wierzchowiska oraz Opolanin Opole Lubelskie. Mecze półfinałowe zostaną rozegrane na początku maja.

Górnik II Łęczna - Świdniczanka Świdnik 1:0 (1:0)

Bramka: Michał Szałachowski

Górnik: Olszak (SMS) - Dylewski (SMS) (70' A. Gęca), Pastusiak (SMS), Sienicki (SMS), Mołodecki, Steszuk (SMS) (85' Dyś) (SMS), Małyska (SMS) (70' Kudła) (SMS), Marotto (SMS) (60' Błaziak) (SMS), Szałachowski (70' S. Gęca) (SMS), Wachowicz (SMS) (60' Koza) (SMS), Skotarczak (SMS) (75' Bajus) (SMS)