top of page

Rezerwy lepsze od Sparty, bramki naszych uczniów

Szóste zwycięstwo podczas rywalizacji w grupie spadkowej hummel IV ligi odnieśli zawodnicy drugiej drużyny Górnika Łęczna. Podopieczni Daniela Ruska pokonali na wyjeździe Spartę Rejowiec Fabryczny 3:0 po bramkach reprezentantów łęczyńskiego SMS-u: Norberta Kudły, Szymona Małyski i Michała Steszuka.

Zielono-czarni już przed tym spotkaniem byli pewni utrzymania w IV lidze. Natomiast drużyna z Rejowca Fabrycznego wciąż walczyła o zachowanie ligowego bytu. Łęcznianie od początku prezentowali solidną grę, co przyniosło bramkowy efekt pod koniec pierwszej połowy. W 42. minucie nasz uczeń Norbert Kudła pokonał golkipera przeciwników i na półmetku rywalizacji to przyjezdni prowadzili 1:0. Po zmianie stron zespół prowadzony przez Daniela Ruska potwierdził swoją klasę, a na listę strzelców wpisali się inni reprezentanci SMS-u. Drogę do bramki Sparty znaleźli Szymon Małyska oraz Michał Steszuk, pieczętując pewną wygraną rezerw 3:0.

W następnej kolejce druga drużyna Górnika Łęczna podejmie POM Iskrę Piotrowice (10 czerwca, 12:00).

Sparta Rejowiec Fabryczny - Górnik II Łęczna 0:3 (0:1)

Bramki dla Górnika: Norbert Kudła, Szymon Małyska, Michał Steszuk

Górnik: Kiliszek (SMS) - Kocyła, Mołodecki, Pendel (SMS), Bronowicki (SMS), Brzyski (SMS), Wachowicz (SMS), Khasanov (74' Mroszczyk) (SMS), Steszuk (SMS) (74' Smorga) (SMS), Kudła (SMS) (70' Luchowski) (SMS), Małyska (SMS) (70' Marotto) (SMS)