top of page

Wygrana Górniczek z Mileną Kazanowską w składzie

W 14. kolejce Orlen Ekstraligi piłkarki GKS-u Górnika Łęczna wygrały z AZS-em UJ Kraków 4:2. Pełne spotkanie rozegrała Milena Kazanowska, a w drugiej połowie na boisku pojawiły się także inne reprezentantki SMS-u: Julia Piętakiewicz oraz Natalia Nestorowicz.

Sobotnie spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla gospodyń. To krakowska drużyna zdobyła pierwszą bramkę i schodziła na przerwę, prowadząc 1:0. W drugiej połowie podopieczne Roberta Makarewicza z nawiązką odrobiły straty. Górniczki zaprezentowały skuteczną grę w ofensywie i przechyliły zwycięską szalę na swoją stronę, wygrywając 4:2. Dzięki tej wygranej łęcznianki awansowały na pozycję lidera Orlen Ekstraligi.

W podstawowym składzie wicemistrzyń Polski na to spotkania znalazła się Milena Kazanowska, która po raz kolejny rozegrała 90 minut. W 72. minucie na boisku pojawiła się Julia Piętakiewicz, a w doliczonym czasie gry na plac gry weszła Natalia Nestorowicz, dla której to był debiut w pierwszej drużynie Górnika. Poza nimi kadrę meczową łęczyńskiego zespołu współtworzyły inne przedstawicielki naszej szkoły: Emilia Świderska (klasa IV) oraz Natalia Drożyńska (klasa III).

W następnej serii gier zielono-czarne zagrają na wyjeździe z GKS-em Katowice (19 marca, 10:30).

GKS Górnik Łęczna - AZS UJ Kraków 4:2 (0:1) Bramki dla Górnika: Klaudia Lefeld x2, Klaudia Miłek x2

GKS Górnik: Palińska - Bużan, Głąb, Kazanowska, Zając (90+1' Nestorowicz), Litwiniec (72' Ratković), Kaczor, Rapacka, Dereń (55' Lefeld), Fabova (72' Piętakiewicz), Miłek (90+1' Skupień)