top of page

Zwycięski początek kadry U19, gol Julii Piętakiewicz

W swoim pierwszym meczu podczas turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy U19 reprezentantki Polski pokonały Finlandię 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w tym spotkaniu zdobyła nasza uczennica Julia Piętakiewicz.

Podczas turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w Bośni i Hercegowinie do zdobycia jest jeden bilet na turniej finałowy mistrzostw Europy U19 kobiet, który odbędzie się w lipcu na Litwie. W trakcie tych zawodów poza gospodyniami rywalkami podopiecznych Katarzyny Barlewicz są także Holenderki oraz Finki. I to właśnie reprezentantki Finlandii były pierwszymi przeciwniczkami Polek. Biało-Czerwone dosyć szybko objęły prowadzenie w tym meczu. Już w 9. minucie nasza uczennica Julia Piętakiewicz pokonała golkiperkę Suomi, co mocno ułatwiło zadanie reprezentantkom Polski. Finki próbowały odpowiedzieć, jednak nasz zespół utrzymał minimalną zaliczkę do ostatniego gwizdka, notując ważny komplet punktów. Poza strzelczynią bramki, która rozegrała 58 minut swoją cegiełkę do tej wygranej dołożyły inne reprezentantki SMS-u. Cały mecz rozegrała Jagoda Cyraniak oraz nasza była uczennica, obecna zawodniczka FC Barcelony Emilia Szymczak. W kadrze meczowej na to starcie znalazła się także Sandra Urbańczyk.

W następnym meczu turnieju eliminacyjnego reprezentantki Polski zmierzą się z Holenderkami (6 kwietnia, 15:00).

Polska U19 - Finlandia U19 1:0 (1:0)

Bramka: Julia Piętakiewicz

Polska: Seweryn - Bałdyga, Cyraniak (SMS), Kuleczka, Szewczyk, Piksa (82' Półrolniczak), Szymczak, Gąsiorek (58' Jendrzejczyk), Jędrzejewska (90+1' Guzik), Piętakiewicz (SMS) (58' Grzywińska), Gutowska (58' Bogucka)