top of page

Beniaminek Krosno mocniejszy od Górniczek

W 10. kolejce Centralnej Ligi Juniorek U16 piłkarki Górnika Łęczna uległy AP Beniaminkowi Krosno 2:4. Obie bramki dla zielono-czarnych zdobyły uczennice naszej szkoły. Golkiperkę krośnianek pokonały Wiktoria Skrzypczak i Klaudia Zieja.

Starcie w Krośnie było pojedynkiem dwóch drużyn aspirujących do gry w fazie finałowej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U16. Jesienne spotkanie pomiędzy Beniaminkiem a Górnikiem zakończyło się bezbramkowym remisem, natomiast w rewanżu obie ekipy chciały wywalczyć niezwykle cenne punkty. Już od 7. minuty zespół z Podkarpacia grał w liczebnej przewadze po czerwonej kartce dla Emilii Walczak. Później zawodniczki Beniaminka mocniej zaatakowały i objęły prowadzenie dzięki bramce Weroniki Wasilewskiej. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównała Wiktoria Skrzypczak, przez co na półmetku rywalizacji mieliśmy rezultat 1:1. Druga połowa należała do gospodyń. Dwa kolejne trafienia Weroniki Wasilewskiej i gol Amelii Polak dały krośniankom zdecydowaną przewagę. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zielono-czarnych zmniejszyła Klaudia Zieja. Ostatecznie podopieczne Mai Osińskiej przegrały ten mecz 2:4.

W następnej kolejce Centralnej Ligi Juniorek U16 zielono-czarne zagrają na wyjeździe z KS-em Uniwersytet Jagielloński (20 kwietnia, 18:00).

Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno - Górnik Łęczna 4:2 (1:1)

Bramki dla Górnika: Wiktoria Skrzypczak, Klaudia Zieja

Górnik: Szymanek (SMS) - Paradowska (SMS) (41' Lewicka) (SMS), Walczak (SMS), Półtorak (SMS), Zieja (SMS), Raczyńska (SMS), Smyk (SMS) (62' Sołoducha), Gunia (SMS) (41' Fabijańczuk) (SMS), Bogusz (SMS) (77' Opoka) (SMS), Skrzypczak (SMS) (77' Harackiewicz) (SMS), Denis (SMS) (41' Homenda)