top of page

Emilia Szymczak zawodniczką FC Barcelony!

Z dumą informujemy, że nasza uczennica Emilia Szymczak podpisała kontrakt z FC Barceloną. Emilka, jesteśmy z Ciebie dumni i trzymamy kciuki za Twój dalszy rozwój w Katalonii.


Sezon 2022/2023 był z pewnością bardzo udany dla reprezentantki łęczyńskiego SMS-u. Pomocniczka wywalczyła sobie miejsce w podstawowym składzie GKS Górnika Łęczna i stanowiła o sile drugiej linii zielono-czarnych. Ostatecznie podopieczne Roberta Makarewicza wywalczyły wicemistrzostwo Polski, do którego Emilia dołożyła niemałą cegiełkę. Do srebrnego medalu Orlen Ekstraligi nasza uczennica dołożyła srebrny medal Centralnej Ligi Juniorek U17. Dodatkowo wystąpiła na mistrzostwach Europy do lat 17. Podczas turnieju rozgrywanego w Estonii Biało-Czerwone wygrały ze Szwedkami i musiały uznać wyższość Angielek i Francuzek, kończąc rywalizację na fazie grupowej. Dobre występy nie umknęły uwadze gigantowi światowej piłki. Emilia Szymczak podpisała trzyletni kontrakt z FC Barceloną i będzie podnosiła swoje umiejętności w słynnej akademii La Masia.


- Pobyt w Łęcznej będę wspominać bardzo dobrze. Czuję jednak, że nadszedł moment na zmianę i postawienie sobie poprzeczki jeszcze wyżej. Myślę, że nie mogłam dokonać lepszego wyboru i jestem niezwykle szczęśliwa, że będę grać dla najlepszego kobiecego klubu na świecie. Nie zapominam jednak o tym, co dał mi Górnik. Przez ostatnie dwa lata wiele się nauczyłam. Dziękuję sztabowi szkoleniowemu za każdą wskazówkę, a koleżankom z zespołu za wspólną grę - powiedziała Emilia Szymczak za pośrednictwem klubowych mediów.

Comments


bottom of page