top of page

Estonki pokonane, dublet Ani Gliszczyńskiej!

Na inaugurację turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy U-17 Polki zwyciężyły z Estonkami 2:0. Obie bramki dla naszej reprezentacji zdobyła reprezentantka SMS-u Ania Gliszczyńska. Poza nią w podstawowym składzie Biało-Czerwonych znalazły się Jagoda Cyraniak, Inez Sikora oraz Emilia Szymczak.

Podopieczne Marcina Kasprowicza bardzo dobrze rozpoczęły swój pierwszy pojedynek podczas turnieju rozgrywanego w Rumunii. Biało-Czerwone objęły prowadzenie w 18. minucie po skutecznym strzale Ani Gliszczyńskiej. W końcówce pierwszej połowy uczennica naszej szkoły powiększyła przewagę polskiej reprezentacji i jak się później okazało ustaliła wynik spotkania na 2:0. Zdobywczyni dwóch bramek spędziła na boisku 90 minut. Również całe spotkanie z orzełkiem na piersi rozegrały Emilia Szymczak oraz Jagoda Cyraniak, która pełniła funkcję kapitana drużyny. W wyjściowej jedenastce znalazła się także Inez Sikora, która w przerwie została zmieniona przez Gabrielę Lewicką. Sandra Urbańczyk była w kadrze meczowej, lecz nie pojawiła się na placu gry.

W następnym meczu turnieju eliminacyjnego reprezentantki Polski zmierzą się z Rumunkami (11 marca, 15:00).

Estonia U17 - Polska U17 0:2 (0:2)

Bramki: Ania Gliszczyńska x2

Polska: Woźniak - Cyraniak (SMS), Piekarska, Kiełczewska, Guzik (46' Kurpowska), Sikora (SMS) (46' Lewicka), Szymczak (SMS), Półrolniczak (62' Sroka), Jagodzińska (46' Gutowska), Gliszczyńska (SMS), Grzywińska (74' Związek)