top of page

Kolejne sprawdziany Górniczek, bramka Natalii Nestorowicz

Piłkarki GKS Górnika Łęczna rozpoczną ligową rywalizację już 20 sierpnia. W swoich dwóch ostatnich sparingach podopieczne Roberta Makarewicza zanotowały remis z Krywbasem Krzywy Róg (1:1) oraz wysokie zwycięstwo ze Skrą Częstochowa (9:0). Jedną z bramek w meczu kontrolnym z częstochowską drużyną zdobyła nasza uczennica Natalia Nestorowicz.

Konfrontacja wicemistrzyń Polski z ukraińskim zespołem miała bardzo wyrównany przebieg. Łęcznianki otworzyły wynik w 17. minucie po trafieniu Weroniki Kłody i na półmetku rywalizacji prowadziły 1:0. Kwadrans przed końcem spotkania przeciwniczki doprowadziły do remisu, wykorzystując rzut karny. Później ekipa z Krzywego Rogu otrzymała drugą "jedenastkę", ale golkiperka Górnika Oliwia Macała zanotowała świetną interwencję w tej sytuacji, a mecz zakończył się rezultatem 1:1. Dużo bardziej jednostronne było starcie Górniczek ze Skrą Częstochowa. Reprezentantki Orlen Ekstraligi potwierdziły swoją wyższość nad rywalkami, triumfując 9:0. Na listę strzelczyń w tym spotkaniu wpisała się przedstawicielka łęczyńskiego SMS-u: Natalia Nestorowicz. Poza nią na placu gry pojawiły się inne uczennice naszej szkoły: Jagoda Cyraniak, Ania Gliszczyńska, Julia Piętakiewicz, Julia Łuczak oraz Sandra Urbańczyk.

W następnym sparingu zawodniczki GKS Górnika Łęczna zagrają z Medykiem POLOMarket Konin (4 sierpnia).

GKS Górnik Łęczna - Krywbas Krzywy Róg 1:1 (1:1)

Bramka dla Górnika: Weronika Kłoda

GKS Górnik: (I połowa) Urbańczyk (SMS) - Głąb, Smaza, Kazanowska, Rapacka, Ratajczyk, Kłoda, Skupień, Hałatek, Derus, Fabova oraz Dębińska

(II połowa) Macała - Głąb, Smaza, Cyraniak (SMS), Jezioro, Dębińska, Gliszczyńska (SMS), Ostrowska, Posiewka, Piętakiewicz (SMS), zawodniczka testowana oraz Łuczak (SMS), Kazanowska i Nestorowicz (SMS)

===================================================================

GKS Górnik Łęczna - Skra Częstochowa 9:0 (2:0)

Bramki dla Górnika: Nikola Dębińska x2, Aleksandra Posiewka x2, Oliwia Rapacka, Roksana Ratajczyk, Natalia Nestorowicz, Katja Skupień, Agnieszka Derus

GKS Górnik: (I połowa) Macała - Cyraniak (SMS), Kazanowska, Świderska, Jezioro, Gliszczyńska (SMS), Ratajczyk, Rapacka, Fabova, Piętakiewicz (SMS), zawodniczka testowana

(II połowa) Urbańczyk (SMS) - Łuczak (SMS), Kazanowska, Głąb, Skupień, Kłoda, Derus, Ostrowska, Dębińska, Posiewka, Nestorowicz (SMS) oraz Cyraniak (SMS)