top of page

Mocny start juniorów starszych

Rozgrywki Ligi Wojewódzkiej rozpoczęły się świetnie dla zespołu juniorów starszych Górnika Łęczna. Podopieczni Karola Wiecha wygrali dwa pierwsze mecze nowego sezonu i plasują się obecnie na pozycji lidera tabeli.


Zespół do lat 19 Górnika Łęczna oparty na uczniach naszej szkoły zainaugurował rywalizację w Lidze Wojewódzkiej wygraną nad KS Ciecierzyn (4:2). Kilka dni później zielono-czarni poszli za ciosem, pokonując Tomasovię Tomaszów Lubelski aż 12:1. Jak to starcie podsumował trener Karol Wiech? - Od początku ten mecz toczył się pod nasze dyktando. Moi zawodnicy stworzyli sobie mnóstwo sytuacji w polu karnym przeciwnika i większość z nich udało się zamienić na bramki. Dlatego też jesteśmy zadowoleni z tego spotkania.


Opiekun zespołu odniósł się także do zmian kadrowych oraz celu drużyny na najbliższe miesiące. - Kadra drużyny juniorów starszych została przebudowana niemal w stu procentach. Dołączyło do nas wielu młodszych zawodników z roczników 2006 i 2007. Potencjał tej grupy jest bardzo wysoki. Nie ma co się czarować, naszym głównym celem w tym sezonie jest awans do Ligi Makroregionalnej. Na każdym treningu będziemy mocno pracowali, żeby osiągnąć ten cel - podsumował Karol Wiech.


W następnej kolejce Ligi Wojewódzkiej juniorzy starsi Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe ze Startem 1944 Krasnystaw (26 sierpnia, 14:00).


KS Ciecierzyn U19 - Górnik Łęczna U19 2:4 (1:2)

Bramki dla Górnika: Kacper Koza x2, Mateusz Słomka, Sebastian Tryk


Górnik: Ostrowski - Zduńczyk, S. Gęca, Tryk, O. Stadnicki, Słomka, Jasiński, Charczuk, Stępień, Koza, Gnap

Ponadto zagrali: Dotsenko, Głowacz, E. Stadnicki, Małecki, Obara, Sitarczuk, Zalewski


====================================================================


Górnik Łęczna U19 - Tomasovia Tomaszów Lubelski U19 12:1 (5:1)

Bramki dla Górnika: Szymon Sitarczuk x3, Antoni Małecki x2, Mateusz Słomka x2, Kacper Koza x2, Oliwer Stadnicki, Kacper Głowacz, Filip Charczuk


Górnik: Ostrowski - Zduńczyk, Rzeszutek, Tryk, S. Gęca, Słomka, Dotsenko, Małecki, Stępień, Głowacz, Koza

Ponadto zagrali: E. Stadnicki, Olszak, Sitarczuk, Gnap, Jasiński, O. Stadnicki, Charczuk
bottom of page