top of page

Porażka z Chojniczanką, kwadrans Dawida Tkacza

W drugim sparingu podczas obozu w Opalenicy Górnik Łęczna przegrał z Chojniczanką Chojnice 0:2. Kolejne doświadczenie związane z grą w pierwszej drużynie zdobył Dawid Tkacz, który spędził na boisku 15 minut.

Zawodnicy Górnika rywalizowali z Chojniczanką w 7. kolejce obecnego sezonu Fortuna 1. Ligi i przegrali to spotkanie 1:2. Styczniowy pojedynek w Opalenicy toczył się pod znakiem zaciętej rywalizacji. Tuż przed przerwą arbiter podyktował rzut karny dla ekipy z Chojnic, a "jedenastkę" na gola zamienił Patryk Tuszyński. Drugą bramkę w końcówce spotkania zdobył były zawodnik Górnika Bartłomiej Kalinkowski, ustalając rezultat na 2:0 dla Chojniczanki.

Spośród uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego na placu gry pojawił się Dawid Tkacz. Nasz reprezentant wszedł na boisko w 75. minucie, zmieniając Serhija Krykuna. Przypomnijmy, że poza Dawidem na obozie przebywają także Mikołaj Kiliszek, Michał Wachowicz oraz Michał Steszuk, którzy wystąpili w środowym sparingu z Polonią Środa Wielkopolska.

W następnym meczu kontrolnym piłkarze Górnika Łęczna zmierzą się z Motorem Lublin (3 lutego, 11:00).

Górnik Łęczna - Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:1)

Bramki: Patryk Tuszyński 44' (z rzutu karnego), Bartłomiej Kalinkowski 84'

Górnik Łęczna: Gostomski (46' Woźniak) - Zbozień, Biernat (46' Cisse), de Amo, Kwiatkowski (46' Dziwniel) - Kozak, Kryeziu (75' Lewkot), Grzeszczyk (86' Szramowski), Lykhovydko (46' Pierzak), Krykun (75' Tkacz) (SMS) - Sobol (46' Podliński)