top of page

Remis Górnika, Michał Steszuk w kadrze meczowej

W 9. kolejce Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna zremisował na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. W kadrze zielono-czarnych na to spotkanie znalazł się uczeń naszej szkoły Michał Steszuk.

Łęcznianie przystępowali do tej konfrontacji jako lider Fortuna 1. Ligi. Podopieczni Ireneusza Mamrota przed starciem z Podbeskidziem zanotowali serię pięciu ligowych zwycięstw i w pojedynku z "Góralami" chcieli ją przedłużyć. Natomiast to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. W 43. minucie Michał Janota na raty wykorzystał rzut karny, przez co na półmetku rywalizacji miejscowi prowadzili 1:0. W drugiej połowie zielono-czarni ruszyli do odrabiania strat, co przyniosło efekt. Golkipera Podbeskidzia pokonał Piotr Starzyński, a mecz zakończył się rezultatem 1:1 i podziałem punktów. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził przedstawiciel łęczyńskiego SMS-u Michał Steszuk. Nasz reprezentant po raz trzeci w tym sezonie znalazł się w kadrze meczowej pierwszej drużyny Górnika, jednak jeszcze nie zaliczył ligowego debiutu.

W następnej kolejce Fortuna 1. Ligi piłkarze Górnika Łęczna podejmą Zagłębie Sosnowiec (2 października, 18:00). Wcześniej w ramach Fortuna Pucharu Polski zielono-czarni podejmą Cracovię (27 września, 18:00).

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 1:1 (1:0)

Bramka dla Górnika: Piotr Starzyński

Górnik: Gostomski - Pawlik (88' Cisse), Klemenz, de Amo, Grabowski, Starzyński (70' Janaszek), Deja, Gąska (75' Dziwniel), Kryeziu, Żyra, Podliński (88' Bednarczyk)