top of page

Sandecja lepsza od Górnika w Lidze Makroregionalnej

W 4. kolejce Ligi Makroregionalnej U19 juniorzy starsi Górnika Łęczna przegrali z Sandecją Nowy Sącz 1:2. W podstawowej jedenastce zielono-czarnych na to spotkanie znalazło się aż dziesięciu uczniów naszej szkoły.


Po trzech seriach rywalizacji podopieczni Karola Wiecha mieli na swoim koncie tylko jeden punkt. Młodzi zawodnicy Górnika zremisowali 0:0 z Karpatami Krosno i przegrali 1:3 z KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Konfrontacja 2. kolejki z Motorem Lublin została przełożona z powodu złego stanu boiska. W starciu z Sandecją łęcznianie mieli szansę na zdobycie premierowego kompletu punktów. W pierwszej połowie żadna z ekip nie potrafiła znaleźć drogi do bramki przeciwników, a na półmetku rywalizacji było 0:0. Przyjezdni bardzo dobrze rozpoczęli drugą odsłonę i kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku arbitra zdobyli bramkę. Piłkarze Górnika odpowiedzieli za sprawą trafienia reprezentanta naszej szkoły Dominika Rabczewskiego. Natomiast ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do ekipy z Nowego Sącza. W 75. minucie Arkadiusz Orzeł pokonał Mikołaja Kiliszka, ustalając rezultat meczu na 2:1 dla Sandecji. Poza strzelcem bramki w wyjściowym składzie Górnika na to spotkanie znalazło się dziewięciu innych reprezentantów łęczyńskiego SMS-u. Ponadto w drugiej połowie na placu gry pojawiło się kolejnych pięciu uczniów naszej szkoły.


W następnej kolejce Ligi Makroregionalnej U19 juniorzy starsi Górnika zagrają na wyjeździe z Hutnikiem Kraków (2 kwietnia, 14:30). Wcześniej zielono-czarni zmierzą się w zaległym spotkaniu z Motorem Lublin (29 marca, 16:00).


Górnik Łęczna U19 - Sandecja Nowy Sącz U19 1:2 (0:0) Bramka dla Górnika: Dominik Rabczewski


Górnik: Kiliszek (SMS) - Kudła (SMS) (55' Luchowski) (SMS), Szczerba (SMS), A. Gęca (SMS), Dotsenko, Garbacz (SMS) (82' Mroszczyk) (SMS), Dyś (SMS), S. Gęca (SMS), Rabczewski (SMS) (70' Jawidzyk) (SMS), Zakharczuk (SMS) (69' Smorga) (SMS), Marotto (SMS) (81' Gonder) (SMS)



コメント


bottom of page