top of page

SMS Górnika Łęczna – tu gram, tu się uczę, tu się rozwijam

Wydarzenie "Szkoła Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna – tu gram, tu się uczę, tu się rozwijam" przeszło do historii. Podczas dwóch dni zaprezentowaliśmy naszą placówkę, która funkcjonuje już od pięciu lat i jest jedyną szkołą sportową w województwie lubelskim prowadzoną przez profesjonalny klub sportowy.


Pierwszego dnia w trakcie gali zorganizowanej w lubelskim hotelu Hampton by Hilton uroczyście podsumowano dotychczasową pięcioletnią działalność naszej szkoły. Podczas wydarzenia w telegraficznym skrócie przedstawiono początki funkcjonowania szkoły oraz ambitne plany rozwoju bazy dydaktycznej i treningowej. Nie mogło również zabraknąć prezentacji sukcesów wychowanek i wychowanków SMS-u, którzy są chlubą naszej szkoły, reprezentując województwo lubelskie na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Wyróżnione zostały instytucje i firmy z regionu, które w szczególny sposób przyczyniły się do wspierania rozwoju młodych sportowców, a więc Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Gminę Łęczna, LW Bogdanka S.A., Lubelski Związek Piłki Nożnej oraz Stowarzyszenie GKS Górnik Łęczna.


W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości:

- Pan Szymon Osieleniec, reprezentant Ministra Edukacji i Nauki, Pana dr hab. Przemysława Czarnka;

- Pan Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów;

- Pan Karol Niewiadomski, doradca Podsekretarza Stanu Piotra Patkowskiego;

- Pan Zbigniew Wojciechowski, wicemarszałek Województwa Lubelskiego;

- Pan Bartłomiej Bałaban, członek Zarządu Województwa Lubelskiego,

- Pan Michał Pelczarski, wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego;

- Pan Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej;

- Pan Kasjan Wyligała Prezes Zarządu LW "BOGDANKA" S.A.;

- Pan Dariusz Batyra, członek Rady Nadzorczej LW Bogdanka;

- Pan Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej;

- Pan Adam Laskowski, Prezes Zarządu Górnik Łęczna S.A.;

- Pan Teodor Kosiarski, Wiceprezes Zarządu GKS Górnik Łęczna.


W swoich wypowiedziach goście podkreślali istotną rolę edukacyjną oraz szkoleniową, jaką pełni Szkoła Mistrzostwa Sportowego, jednocześnie życząc dalszych sukcesów w rozwijaniu sportowej pasji uczniów oraz promocji naszego regionu na arenie krajowej i międzynarodowej.


Uroczystości drugiego dnia inaugurujące rok szkolny 2023/2024 odbyły się w siedzibie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. Wydarzenie rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego, po którym dyrektor naszej placówki Grzegorz Lendzion przedstawił grono pedagogiczne. Następnie obecni goście obejrzeli dwa filmy. Pierwszy z nich zawierał relacje absolwentów naszej szkoły, którzy przedstawili obecnym na auli pierwszoklasistom swoją drogę edukacyjną oraz zawodową po ukończeniu łęczyńskiego SMS-u. Natomiast drugi prezentował historię, teraźniejszość oraz plany na przyszłość szkoły. Później głos zabrał prezes Fundacji Akademia Sportu Górnika Łęczna Maciej Grzywa, nagradzając trenerów Daniela Ruska, Roberta Makarewicza, Marcina Banaszka i trenerkę Maję Osińską za ponadprzeciętne wyniki sportowe osiągnięte w sezonie 2022/2023. Wyróżnione zostały również zawodniczki GKS Górnika Łęczna: Sandra Urbańczyk, Jagoda Cyraniak, Inez Sikora, Ania Gliszczyńska, Natalia Nestorowicz, a więc reprezentantki kraju, wicemistrzynie Polski kobiet oraz wicemistrzynie kraju w kategorii U17. Całe wydarzenie zostało zwieńczone poczęstunkiem, a uczniowie, rodzice oraz reprezentanci kadry pedagogicznej i trenerskiej spróbowali tortu przygotowanego z okazji 5 lat funkcjonowania naszej szkoły.


Partnerem wydarzenia "Szkoła Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna – tu gram, tu się uczę, tu się rozwijam" było Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”
Comments


bottom of page