top of page

Wygrana z Puszczą w Lidze Makroregionalnej

Na inaugurację rywalizacji w Lidze Makroregionalnej U19 drużyna Górnika Łęczna złożona w całości z naszych uczniów mierzyła się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Zielono-czarni triumfowali 3:0 po dwóch bramkach Bartłomieja Gębickiego i golu Patryka Pastusiaka.

Od pierwszych minut starcia w Staniątkach trwała dosyć zacięta walka. W 33. minucie Bartłomiej Gębicki oddał celne uderzenie i pokonał golkipera Puszczy, co pozwoliło łęcznianom na objęcie prowadzenia. Tuż przed przerwą przewagę reprezentantów Lubelszczyzny powiększył Patryk Pastusiak. Po zmianie stron Bartłomiej Gębicki po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ustalając rezultat tego pojedynku na 3:0 dla Górnika. Dzięki tej wygranej "Górnicy" zostali pierwszym liderem tabeli grupy D Ligi Makroregionalnej U19.

Jak przebieg meczu z Puszczą podsumował trener Karol Wiech? - Początek spotkania był dosyć nerwowy, ale wraz z upływem meczu przejęliśmy inicjatywę, co przełożyło się na wywalczenie kompletu punktów. Uważam, że kluczowa dla tego zwycięstwa była mentalność drużyny. Moi zawodnicy potrafili zareagować na dosyć trudny początek starcia, wierzyli w wygraną i to przyniosło naprawdę dobry efekt - mówi szkoleniowiec Górnika.

Pierwsze cztery spotkania w Lidze Makroregionalnej U19 zielono-czarni rozegrają na wyjazdach. Czy taki rozkład meczów będzie miał znaczenie? - Terminarz pewnie wpłynie na drużynę, chociaż dążymy do tego, by nasza gra w meczach domowych nie różniła się od tej prezentowanej w meczach wyjazdowych. Jestem przekonany, że wykonamy ciężką pracę na treningach i dobrze przygotujemy się do nadchodzących spotkań - wyjaśnia trener Karol Wiech.

W następnej kolejce Ligi Makroregionalnej U19 zawodnicy Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe ze Stalą Rzeszów (8 marca, 13:15).

Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 0:3 (0:2)

Bramki: Bartłomiej Gębicki x2, Patryk Pastusiak

Górnik: Olszak (SMS) - Dylewski (SMS), Rzeszutek (SMS) (80' Tryk) (SMS), Jasiński (SMS) (68' Radko) (SMS), S. Gęca (SMS) (85' Zalewski) (SMS), Pastusiak (SMS) (80' Małecki) (SMS), Małyska (SMS), Steszuk (SMS), Gębicki (SMS) (68' Głowacz) (SMS), Wachowicz (SMS) (68' Białasz) (SMS), Marotto (SMS) (58' Charczuk) (SMS)

Ponadto w kadrze: Alan Ostrowski